AQSh Davlat departamenti delegatsiyasi bilan uchrashuv
2017-yilning 8-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida AQSh Davlat departamentining Janubiy va Markaziy Osiyo masalalari bo‘yicha Byurosining Markaziy Osiyo bo‘yicha ofisi direktori Valter Skott Rid-uchinchi boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Suhbat davomida siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsiya, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi O‘zbekiston-AQSh kun tartibining dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashildi.
TIVda bo‘lib o‘tgan uchrashuvda erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish jarayoni hamda turli darajalardagi bo‘lajak uchrashuvlarning jadvali va kun tartibi ko‘rib chiqildi.

8 июня 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с делегацией Госдепартамента США во главе с директором офиса по Центральной Азии Бюро по вопросам Южной и Центральной Азии Вальтером Скоттом Ридом-третьим.
В ходе беседы состоялся обмен мнениями по актуальным вопросам узбекско-американской повестки дня в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах.
На встрече в МИД стороны также рассмотрели ход реализации ранее достигнутых договоренностей, график и повестку дня предстоящих контактов в различных форматах.
В рамках обсуждения международной проблематики отдельное внимание было уделено региональным вопросам.