ShHT MKK yig‘ilishiga doir
2017-yilning 5-7-iyun kunlari Ostona shahrida Shanxay hamkorlik tashkilotiga a’zo davlatlar Milliy koordinatorlari kengashining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Qirg‘iziston Respublikasi, Qozog‘iston Respublikasi, Rossiya Federatsiyasi, Tojikiston Respublikasi, Xitoy Xalq Respublikasi va O‘zbekiston Respublikasining nufuzli delegatsiyalari 8-iyun kuni Ostono shahrida o‘z ishini boshlaydigan ShHTga a’zo mamlakatlar Davlat rahbarlari kengashi majlisiga tayyorgalik jaroyonini amaliy jihatdan ko‘rib chishdi hamda Sammitning yakuning hujjatlarini, jumladan Hindiston va Pokistonning tashkilotga kirishi bilan bog‘liq hujjatlarni kelishib olishdi.

2017-06-07 | Политика
5–7 июня 2017 года в г. Астане состоялось заседание Совета национальных координаторов государств-членов Шанхайской организации сотрудничества.
Представительные делегации Республики Казахстан, Китайской Народной Республики, Кыргызской Республики, Российской Федерации, Республики Таджикистан и Республики Узбекистан в практическом плане рассмотрели ход подготовки к открывающемуся 8 июня в г.Астане очередному заседанию Совета глав государств-членов ШОС, согласовали итоговые документы Саммита, в том числе связанные со вступлением в организацию Индии и Пакистана.