O‘zbekiston va Qirg‘iziston Hukumat delegatsiyalari ishchi guruhlarining uchrashuvi to‘g‘risida
2017-yilning 21-26-may kunlari Qirg‘izistonning Jalol-Obod shahrida O‘zbekiston Respublikasi va Qirg‘iziston Respublikasi Hukumat delegatsiyalarining O‘zbekiston-Qirg‘iziston Davlat chegarasini delimitatsiya va demarkatsiya qilish bo‘yicha ishchi guruhlari uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv doirasida O‘zbekiston-Qirg‘iziston chegarasi uchastkalarida kameral ishlar olib borildi, shuningdek, O‘zbekiston Respublikasining Andijon viloyati bilan Qirg‘izistonning O‘sh viloyati tutashgan hududlardagi O‘zbekiston-Qirg‘iziston davlat chegarasida qo‘shma topografik va yer tuzish ishlari bo‘lib o‘tdi.
Muzokaralar davomida O‘zbekiston-Qirg‘iziston chegarasini delimitatsiya qilish bo‘yicha oraliq Shartnoma loyihasi tayyorlash masalalari ham muhokama qilindi.

О встрече рабочих групп Правительственных делегаций Узбекистана и Кыргызстана
21-26 мая 2017 года в г.Джалал-Абаде (Кыргызстан) состоялась встреча рабочих групп Правительственных делегаций Республики Узбекистан и Кыргызской Республики по вопросам делимитации и демаркации узбекско-кыргызской Государственной границы.
В рамках встречи проведены камеральные работы по участкам узбекско-кыргызской границы, а также совместные топографо-землеустроительные работы на участке узбекско-кыргызской Государственной границы в пределах Андижанской области Республики Узбекистан по смежеству с Ошской областью Кыргызстана.
В ходе переговоров также обсуждены вопросы подготовки проекта промежуточного Договора по делимитации узбекско-кыргызской границы.