O‘zbekiston-Tojikiston vazirliklararo maslahatlashuvlariga doir
2017-yilning 24-25-may kunlari O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida O‘zbekiston-Tojikiston munosabatlari shartnomaviy-huquqiy bazasini inventarizatsiya qilish bo‘yicha vazirliklararo maslahatlashuvlarning navbatdagi raundi bo‘lib o‘tdi. Unda ishtirok etish uchun Tojikiston Republikasi Tashqi ishlar vazirligi Shartnoma-huquq boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari Parviz Sodiqiy boshchiligidagi delegatsiya Toshkent shahriga tashrif buyurdi.
Maslahatlashuvlar davomida O‘zbekiston va Tojikiston o‘rtasidagi hamkorlikning shartnomaviy-huquqiy bazasi inventarizatsiyadan o‘tkazildi, tomonlar ko‘rib chiqayotgan hujjatlarning loyihalari yuzasidan fikr almashildi.
Muzokaralar chog‘ida xalqaro shartnomalarni tuzish va ularning bajarilishi borasida O‘zbekiston va Tojikiston qonun hujjatlaridagi o‘zgarishlar to‘g‘risida ham ma’lumot almashildi.

Об узбекско-таджикских межмидовских консультациях
24-25 мая 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошел очередной раунд узбекско-таджикских межмидовских консультаций по инвентаризации договорно-правовой базы отношений, для участия в котором в г.Ташкент прибыла делегация Министерства иностранных дел Республики Таджикистан во главе с заместителем начальника Договорно-правового управления Парвизом Содики.
Стороны провели инвентаризацию договорно-правовой базы сотрудничества между Узбекистаном и Таджикистаном, обменялись мнениями по проектам документов, находящимся на рассмотрении.
В ходе переговоров также состоялся обмен информацией об изменениях в законодательных актах Узбекистана и Таджикистана, касающихся заключения и исполнения международных договоров.