​O‘zbekiston-Avstraliya vazirliklararo maslahatlashuvlariga doir​
2017-yilning 24-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida muntazam o‘tkazilib kelinayothan ikki tomonlama vazirliklararo maslahatlashuvlar doirasida Avstraliya Tashqi ishlar va savdo vazirligi Janubiy va G‘arbiy Osiyo Departamenti boshlarmasi direktori Jeyms Xoll boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Tashqi siyosat idoralari vakillari siyosiy, savdo-iqtisodiy, investitsion, madaniy-gumanitar va boshqa sohalardagi hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollariga urg‘u bergan holda O‘zbekiston-Avstraliya kun tartibining keng doiradagi masalalarini muhokama qilishdi.
Delegatsiyalar munosabatlarning shartnomaviy-huquqiy asosini kengaytirish masalalari, jumladan tomonlar ko‘rib chiqayotgan “Investitsiyalarni rag‘batlantirish va o‘zaro himoya qilish to‘g‘risidagi” va “Turizm sohasida hamkorlik to‘g‘risidagi” hukumatlararo shartnomalar loyihalari yuzasidan ham fikr almashishdi.

Об узбекско-австралийских межмидовских консультациях
24 мая 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан в рамках регулярных двусторонних межмидовских консультаций состоялась встреча с делегацией Министерства иностранных дел и торговли Австралии во главе с директором управления Департамента Южной и Западной Азии Джеймсом Холлом.
Представители внешнеполитических ведомств обсудили широкий круг вопросов узбекско-австралийской повестки дня с акцентом на перспективы дальнейшего развития взаимодействия в политической, торгово-экономической, инвестиционной, культурно-гуманитарной и других сферах.
Делегации также обменялись мнениями по вопросам расширения договорно-правовой базы отношений, в частности по проектам межправительственных соглашений «О поощрении и взаимной защите инвестиций» и «О сотрудничестве в области туризма», которые находятся на рассмотрении сторон.