“Uzbek Tigers” jamoasi Kubaning “Cuba Domadores” jamoasi ustidan g‘alaba qozondi
Xalqaro havaskor bokschilar uyushmasi (AIBA) hamkorligida tashkil etilgan turnirning bu yilgi bahslarida eng kuchli 12 jamoa uchta guruhga bo‘lingan holda o‘zaro kuch sinashdi. Musobaqaning "C" guruhida qatnashgan “Uzbek Tigers” jamoasi Xitoyning "China Dragons", Rossiyaning "Patriot boxing team" va Qozog‘istonning “Astana Arlans Kazakhstan” jamoalari bilan raqobatlashib, 10 ochko to‘plagan holda chorak final yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Samarqanddagi "Mo‘jiza" amfiteatrida tashkil etilgan “Uzbek Tigers” va “Cuba Domadores” jamoalari o‘rtasidagi chorak final bellashuvi murosasiz bahslarga boy o‘tdi.
Musobaqaning 49 kilogramm vazn toifasida Hasanboy Do‘smatov Oskar Argilagos Perezni, 56 kilogrammda Murodjon Ahmadaliyev Xaver Ibanes Diazni, 75 kilogramm vaznda Isroil Madrimov Arlen Lopez Kardonani mag‘lubiyatga uchratdi. Yosh bokschilarimizdan Iqboljon Xoldorov Endi Kruz Gomesga, Sanjar Tursunov esa Erislandi Savonga imkoniyatni boy berib qo‘ydi. Shu tariqa “Uzbek Tigers” va “Cuba Domadores” jamoalari o‘rtasidagi bahs 3:2 hisobida bokschilarimiz foydasiga hal bo‘ldi.
– Nufuzli turnirning mazkur bosqichida amaldagi chempion jamoani mag‘lubiyatga uchratganimizdan xursandmiz, – deydi Isroil Madrimov. – Ushbu bellashuvlarga tayyorgarlik ko‘rish jarayonida raqib jamoaning har bir bokschisi ringda qanday harakat qilishini kuzatdik. Buning samarasida muhim g‘alaba qo‘lga kiritildi. Javob uchrashuvida ham zafar quchib, yarim final yo‘llanmasini qo‘lga kiritish uchun bor imkoniyatimizni ishga solamiz.
Chorak finalning javob uchrashuvi 19-may kuni Kubada o‘tkaziladi.
– O‘zbekiston WSB – Butunjahon boks seriyasi yo‘nalishi bo‘yicha VII mavsum uchrashuvlarini yuqori saviyada tashkil etayotganidan mamnunmiz, – dedi turnir supervayzeri Mariya Pikson (Filippin). – Bu mamlakatingizda sportni rivojlantirishga qaratilayotgan yuksak e’tibor, nufuzli musobaqalarni o‘tkazish borasida katta tajriba to‘planganidan dalolatdir.

Важная победа боксеров Узбекистана
В первом поединке четвертьфинального этапа проходящего в городе Самарканде престижного турнира по боксу – VII сезона Всемирной серии бокса (WSB) команда нашей страны “Uzbek Тigers” одолела команду Кубы “Cuba Domadores”.
В нынешних поединках турнира, организованного совместно с Международной ассоциацией любительского бокса (AIBA), 12 сильнейших команд померились силами, разделившись на три группы. Выступавшая в группе "С" команда “Uzbek Тigers” одержала верх над командами "China Dragons" (Китай), "Patriot boxing team" (Россия) и “Astana Arlans Kazakhstan” (Казахстан) и, набрав 10 очков, получила путевку в четвертьфинал.
Организованная в амфитеатре "Муъжиза" города Самарканда четвертьфинальная встреча между командами “Uzbek Тigers” и “Cuba Domadores” была насыщена захватывающими поединками.
В весовой категории 49 килограммов Хасанбой Дусматов победил Оскара Аргилагоса Переза, в весовой категории 56 килограммов Муроджон Ахмадалиев одержал верх над Хавьером Ибаньес Диазом, в весе 75 килограммов Исроил Мадримов победил Арлена Лопеза Кардону. Среди юных боксеров Икболжон Холдоров уступил Энди Крузу Гомесу, Санжар Турсунов – Эрисланди Савону. Таким образом, поединок между командами “Uzbek Тigers” и “Cuba Domadores” завершился со счетом 3:2 в пользу боксеров нашей страны.
- Мы рады, что на данном этапе престижного турнира сумели обойти действующих чемпионов, - сказал Исроил Мадримов. - В процессе подготовки к данным состязаниям изучили стиль борьбы каждого боксера из команд соперников, что помогло нам одержать важную победу. В ответных поединках также приложим все усилия, чтобы заполучить путевку в полуфинал.
Ответные поединки четвертьфинала пройдут 19 мая на Кубе.
- Мы рады, что Узбекистан на высоком уровне организовал встречи VII сезона турнира Всемирной серии бокса (WSB), - сказала супервайзер турнира Мария Пиксон (Филиппины). - Это свидетельствует об огромном внимании, уделяемом в вашей стране развитию спорта, большом опыте, накопленном здесь по проведению престижных турниров.