O‘zbekiston rahbari Fransiyaning yangi saylangan Prezidentini tabrikladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Emmanuel Makronni bo‘lib o‘tgan saylovlardagi ishonchli g‘alabasi va Fransiya Respublikasi Prezidenti etib saylangani bilan tabrikladi.
Davlatimiz rahbari maktubda E.Makronning “ushbu yuqori va mas’uliyatli lavozimdagi faoliyati o‘zaro hurmat, teng huquqlilik va ishonch tamoyillariga asoslangan an’anaviy va sermahsul O‘zbekiston-Fransiya hamkorligini yanada rivojlantirishga yo‘naltiriladi”, – deb ishonch bildirdi.
Shavkat Mirziyoyev yangi saylangan Prezidentga mustahkam sog‘lik va ulkan zafarlar, do‘st Fransiya xalqiga esa xotirjamlik va farovonlik tiladi.

Глава Узбекистана поздравил избранного Президента Франции
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев поздравил Эммануэля Макрона с убедительной победой на прошедших выборах и избранием Президентом Французской Республики.
В послании глава нашего государства выразил уверенность, что деятельность Э.Макрона «на этом высоком и ответственном посту будет направлена на дальнейшее развитие традиционно дружественного и плодотворного узбекско-французского партнерства на принципах взаимного уважения, равноправия и доверия».
Шавкат Мирзиёев пожелал избранному Президенту крепкого здоровья и всяческих успехов, дружественному народу Франции – благополучия и процветания.