Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev o‘zining saylovoldi uchrashuvida Toshkent shahrini kelgusi besh yilda yanada rivojlantirish bo‘yicha o‘z dasturini bayon qilib, poytaxtimizni rivojlangan megapolisga aylantirish bo‘yicha aniq takliflar bildirgan edi.
Davlatimiz rahbari Toshkent shahrining qator tumanlariga borib, hududlarni rivojlantirish bo‘yicha loyihalar bilan tanishdi. Mahallalarda bo‘lib, xalq bilan muloqot qildi.
Shavkat Mirziyoyev 6-may kuni Yashnobod tumaniga tashrif buyurib, poytaxtimiz va butun mamlakatimiz iqtisodiyotini rivojlantirishga, aholi farovonligini oshirishga qaratilgan yirik loyihalar taqdimotlarida ishtirok etmoqda.
Navbatdagi manzil tumandagi “Artel” zavodi bo‘ldi.
O‘zbekistonda xalq iste’moli tovarlari ishlab chiqarish jadal sur’atda rivojlanayotir. Bu borada, ayniqsa, elektr texnika sanoati yuqori natijalarga erishmoqda. Tarmoqqa katta hajmdagi investitsiyalar jalb etilgan holda yangi-yangi korxonalar tashkil qilinmoqda. Zamonaviy uskunalar bilan jihozlangan bu korxonalarda eksportbop iste’mol mahsulotlari ishlab chiqarish yo‘lga qo‘yilmoqda.
Bugungi kunda “Artel” brendi ostida muzlatgich, televizor, kir yuvish mashinasi, gaz plitasi, konditsioner, mikroto‘lqinli pech, chang yutgich, qo‘l telefoni kabi eng so‘nggi rusumdagi maishiy texnika vositalari ishlab chiqarilmoqda.
Prezidentimiz zavoddagi ishlab chiqarish jarayoni bilan tanishdi. Mahsulotlar turi, sifati va ishchi o‘rinlari bilan qiziqdi.
Elektrotexnika sanoatini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan e’tibor mamlakatimizda yuqori texnologiyalarga asoslangan tayyor mahsulotlar ishlab chiqarishni rag‘batlantirib, iqtisodiyotimizni dunyo sanoatining istiqbolli tarmoqlaridan birida munosib o‘rin egallashiga xizmat qilmoqda. Hayotga izchillik bilan tatbiq etilayotgan 2017-2021-yillarda O‘zbekiston Respublikasini rivojlantirishning beshta ustuvor yo‘nalishi bo‘yicha Harakatlar strategiyasi ijrosi samarasida xalqimiz turmushi farovonlashib, daromadi ortib borayotir.
Shu yerda “Artel” brendi ostida ishlab chiqarilayotgan mahsulotlar ko‘rgazmasi namoyish etildi.
Prezidentimiz ko‘rgazma bilan tanishib, mahsulotlar turini ko‘paytirish bo‘yicha taklif va tavsiyalarini bildirdi.

Шавкат Мирзиёев посетил завод “Artel”
Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев на своей предвыборной встрече изложил программу дальнейшего развития города Ташкента в следующие пять лет, выдвинул конкретные предложения по превращению нашей столицы в развитый современный мегаполис.
Глава нашего государства, посетив ряд районов Ташкента, ознакомился с проектами по развитию территорий, побывал в махаллях, провел диалог с народом.
Шавкат Мирзиёев 6 мая посетил Яшнабадский район и принял участие в презентациях крупных проектов, направленных на развитие экономики столицы и всей страны, повышение благосостояния населения.
Президент страны побывал на действующем в районе заводе “Artel”.
В Узбекистане динамичными темпами развивается производство товаров народного потребления. В частности, достигает высоких результатов электротехническая промышленность. С привлечением в отрасль крупных инвестиций создаются новые предприятия, оснащенные современным оборудованием, где налаживается выпуск экспортоориентированной продукции.
В настоящее время под брендом “Artel” производятся такие средства бытовой техники новейших моделей, как холодильники, телевизоры, стиральные машины, газовые плиты, кондиционеры, микроволновые печи, пылесосы, сотовые телефоны.
Президент нашей страны ознакомился с процессом производства на заводе, поинтересовался видами и качеством продукции, создаваемыми новыми рабочими местами.
Внимание, направленное на поддержку электротехнической промышленности, стимулирует производство в нашей стране готовой продукции на основе высоких технологий, служит обретению нашей экономики достойного места в одной из перспективных отраслей мировой индустрии. В результате последовательно претворяемой в жизнь Стратегии действий по пяти приоритетным направлениям развития Республики Узбекистан в 2017-2021 годах повышается уровень и качество жизни нашего народа, возрастают его доходы.
Здесь же была представлена выставка продукции, производимой под брендом “Artel”.
Президент нашей страны ознакомился с выставкой, высказал предложения и рекомендации по увеличению видов продукции.