Xalqimizga xos yuksak fazilatlar namoyoni
Qoraqalpog‘iston Respublikasi Amudaryo tumanidagi “Bek” to‘yxonasida 12 juft kelin-kuyovning nikoh va 21 bolaning sunnat to‘yi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zbekiston Kasaba uyushmalari federatsiyasi Qoraqalpog‘iston Respublikasi kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi kengashi raisi U.Jalmenov va boshqalar Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyev rahnamoligida xalq bilan muloqotni yanada kengaytirish, ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, yosh avlod huquq va manfaatlarini himoya qilish, jamiyatda saxovatpeshalik, mehr-oqibat va bag‘rikenglik muhitini mustahkamlash borasida keng ko‘lamli ishlar amalga oshirilayotganini ta’kidladi.
“Xalq bilan muloqot va inson manfaatlari yili” Davlat dasturida belgilangan vazifalar ijrosi doirasida Qoraqalpog‘iston Respublikasi kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi, Amudaryo tumani xotin-qizlar qo‘mitasi, “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati tuman kengashi hamkorligida tashkil etilgan tadbirda kam ta’minlangan oilalar farzandlarining baxtli onlari bayramona nishonlandi.
To‘yxonaga yor-yor sadolari ostida kirib kelgan kelin-kuyovlarga tantanali ravishda nikoh uzugi va guvohnomalari, mebellar jamlanmasi sertifikatlari, to‘y bolalarning har biriga velosiped va 1 million so‘m mablag‘ qo‘yilgan omonat daftarchasi topshirildi.
– Nevaram Dilshodbekning sunnat to‘yi tantanali nishonlanganidan behad hursandman, – deydi “Jumirtov” ovul fuqarolar yig‘inida yashovchi A.Jumaniyozova. – Farzandlarimiz baxt-saodati uchun g‘amxo‘rlik qilayotgan Prezidentimizdan behad minnatdormiz.
Kelin-kuyovlar va to‘y bolalarning ota-onalari, yaqin qarindoshlari, nuroniy otaxon va onaxonlar yoshlarning baxtiyor va farovon yashashi, hayotda munosib o‘rin topishi, xalqparvar Prezidentimiz va mehr-muruvvatli insonlarning sog‘-salomat bo‘lishini tilab duo qildi.

Яркое проявление благородных качеств нашего народа
В зале свадебных церемоний “Бек” Амударьинского района Республики Каракалпакстан состоялись суннат-туи 21 мальчика и свадебные вечера по случаю бракосочетания 12 пар молодоженов.В зале свадебных церемоний “Бек” Амударьинского района Республики Каракалпакстан состоялись суннат-туи 21 мальчика и свадебные вечера по случаю бракосочетания 12 пар молодоженов.
На мероприятии председатель совета Каракалпакстанского объединения профсоюзных организаций Федерации профсоюзов Узбекистана У.Жалменов и другие отметили, что под руководством Президента нашей страны Шавката Мирзиёева проводится широкомасштабная работа по диалогу с народом, всемерной поддержке социально уязвимых семей, защите прав и интересов молодого поколения, укреплению принципов милосердия, заботы и великодушия в нашем обществе.
Мероприятие, организованное в соответствии с Государственной программой “Год диалога с народом и интересов человека” Каракалпакстанским объединением профсоюзных организаций, Амударьинскими районными комитетом женщин и советом общественного движения молодежи “Камолот”, стало счастливым событием в жизни молодоженов, их родителей и близких.
Женихам и невестам торжественно вручены кольца и свидетельства о браке, сертификаты на покупку мебели, каждому мальчику – велосипед и сберегательная книжка на вклад в 1 миллион сумов.
- Очень рады, что суннат-туй нашего внука Дилшодбека прошел в такой торжественной обстановке, - говорит жительница схода граждан аула “Жумиртов” А.Жуманиёзова. - Безмерно признательны нашему Президенту за заботу о наших детях.
Родители, родственники, почтенные аксакалы пожелали молодоженам счастливой и благополучной жизни, обретения достойного места в обществе, здоровья главе нашего государства.