Falastin TIV rahbari o‘rinbosari bilan uchrashuv
2017-yilning 25-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov mamlakatimizga ikki tomonlama munosabatlarning dolzarb masalalarini muhokama qilish uchun tashrif buyurgan Falastin Davlati Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Mazen Shamiyani qabul qildi.
TIVda bo‘lib o‘tgan suhbat davomida O‘zbekiston-Falastin munosabatlari, BMT, Islom hamkorlik tashkiloti va boshqa tuzilmalar doirasidagi hamkorlikning hozirgi holati va rivojlanish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Muzokaralarda Falastin Elchisi Mohammad Tarshahani ishtirok etdi.
Falastin delegatsiyasining tashrif dasturida O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi, qator vazirlik va idoralarda uchrashuvlar o‘tkazish ham rejalashtirilgan.

Встреча с заместителем главы МИД Палестины
25 апреля 2017 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял заместителя министра иностранных дел Государства Палестина Мазена Шамия, прибывшего в нашу страну для обсуждения актуальных вопросов двусторонних отношений.
В ходе беседы в МИД рассмотрены состояние и перспективы развития узбекско-палестинских отношений, взаимодействия в рамках ООН, Организации исламского сотрудничества и других структур.
На встрече стороны обменялись мнениями по отдельным международным и региональным проблемам.
В переговорах в МИД принял участие Посол Палестины Мохаммад Таршахани.
В программе визита палестинской делегации также запланированы встречи в Олий Мажлисе Республики Узбекистан, ряде министерств и ведомств.