Moldova TIV rahbari o‘rinbosari bilan uchrashuv
2017-yilning 6-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Toshkentdagi MDH Tashqi ishlar vazirlari kengashining navbatdagi yig‘ilishida Moldova nomidan qatnashish uchun kelgan Moldova Respublikasi Tashqi ishlar va Yevropa bilan integratsiya vaziri o‘rinbosari Lilian Dariy bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda turli sohalardagi ikki tomonlama munosabatlar holati va istiqbollari muhokama qilindi.
Shuningdek, siyosiy va savdo-iqtisodiy sohalarda o‘zaro hamkorlikni kuchaytirishdan hamda madaniy-gumanitar almashinuvlarni yanada rivojlantirish va xalqlarimiz o‘rtasidagi an’anaviy aloqalarni mustahkamlashdan ikki tomon ham manfaatdor ekanligi ta’kidlandi.

Встреча с заместителем главы МИД Молдовы
6 апреля 2017 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан прошла встреча с заместителем Министра иностранных дел и европейской интеграции Республики Молдова Лилианом Дарием, представляющим Молдову на очередном заседании Совета министров иностранных дел СНГ в г.Ташкенте.
Обсуждены состояние и перспективы двусторонних отношений в различных областях.
Стороны подчеркнули взаимную заинтересованность в наращивании взаимодействия в политической, торгово-экономической сферах, дальнейшем развитии культурно-гуманитарных обменов, укреплении традиционных связей между нашими народами.