Moldova TIV rahbari o‘rinbosari bilan uchrashuv
2017-yilning 6-aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida Toshkentdagi MDH Tashqi ishlar vazirlari kengashining navbatdagi yig‘ilishida Moldova nomidan qatnashish uchun kelgan Moldova Respublikasi Tashqi ishlar va Yevropa bilan integratsiya vaziri o‘rinbosari Lilian Dariy bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda turli sohalardagi ikki tomonlama munosabatlar holati va istiqbollari muhokama qilindi.
Shuningdek, siyosiy va savdo-iqtisodiy sohalarda o‘zaro hamkorlikni kuchaytirishdan hamda madaniy-gumanitar almashinuvlarni yanada rivojlantirish va xalqlarimiz o‘rtasidagi an’anaviy aloqalarni mustahkamlashdan ikki tomon ham manfaatdor ekanligi ta’kidlandi.

Meeting with Deputy Foreign Minister of Moldova
On April 6, 2017, a meeting with the Deputy Minister of Foreign Affairs and European Integration Lilian Darii, who represents Moldova at the regular meeting of the CIS Council of Ministers of Foreign Affairs in Tashkent, has been held at the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.
During the meeting, the state and prospects of bilateral relations in different spheres were discussed.
The parties emphasized mutual interest in intensifying collaboration in political, trade and economic spheres, further developing cultural and humanitarian exchanges and strengthening traditional ties of our nations.