O‘zbekiston va Xitoy ko‘p qirrali hamkorlikni yo‘lga qo‘yishga tayyor
Joriy yilning 27-iyul kuni Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Xitoyning O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Yu Jun bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Vengriya bilan sarmoyaviy hamkorlik mustahkamlanmoqda
28.07.2023IqtisodiyotManba: O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi
Joriy yilning 26-27-iyul kunlari O‘zbekiston delegatsiyasining Vengriyaga tashrifi doirasida Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha O‘zbekiston-Vengriya hukumatlararo komissiyasining (HK) 8-yig‘ilishida va uning doirasida tashkil etilgan qoʻshma biznes-forumda ishtirok etdi hamda qator ikki tomonlama uchrashuv va muzokaralar oʻtkazdi.
O‘zbekiston — Vengriya biznes forumi boshlandi
27.07.2023IqtisodiyotManba: O‘zbеkistоn Rеspublikаsi Sоg`liqni sаqlаsh vаzirligi
Shu kunlarda O‘zbekiston sog‘liqni saqlash tizimi masʼullaridan iborat guruh hukumatimiz delegatsiyasi tarkibida Vengriya poytaxti — Budapesht shahrida bo‘lib turibdi.
Kon-geologiya vazirligining birinchi yarim yillikdagi faoliyati hamda ruxsat etuvchi hujjatlarni rasmiylashtirish jarayonlari shaffofligi yuzasidan matbuot anjumani
26.07.2023IqtisodiyotManba: O‘zbekiston Respublikasi tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi
Joriy yil 26-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligida 2023-yilning birinchi yarmida geologiya, konchilik va metallurgiya sohalarida amalga oshirilgan ishlar tahliliga bag‘ishlangan matbuot anjumani bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston va Yaponiya o‘rtasidagi hamkorlikni kengaytirish masalalari muhokama qilindi
25.07.2023IqtisodiyotManba: O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi
Joriy yilning 25-iyul kuni Investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov Yaponiyaning O‘zbekiston Respublikasidagi Favqulodda va Muxtor Elchisi Takashi Xatori bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Italiya biznes doirasi vakillari bilan davra suhbati o‘tkazildi
25.07.2023IqtisodiyotManba: O‘zbekiston Respublikasi Qishloq xo‘jaligi vazirligi
Qishloq xo‘jaligi vaziri Aziz Voitov boshchiligidagi O‘zbekiston delegatsiyasi Italiyada mahalliy tadbirkorlar bilan davra suhbati o‘tkazdi.
YeTTB vakillari bilan istiqbolli loyihalar muhokama qilindi
25.07.2023IqtisodiyotManba: O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi
Joriy yilning 24-iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vaziri Sherzod Kudbiyev Yevropa tiklanish va taraqqiyot banki vakillari bilan uchrashdi.
22-iyul kuni Laziz Kudratov YeTTBning Markaziy Osiyo boʻyicha boshqaruvchi direktori Jujanna Hargitay bilan uchrashdi.
24.07.2023IqtisodiyotManba: O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi
Suhbatda asosiy e'tibor YeTTB tomonidan moliyalashtirilayotgan loyihalarning amalga oshirilishi va yangi qoʻshma tashabbuslarni muhokama qilishga qaratildi.
O‘zbekiston Ozarbayjon hukumatlari delegatsiyalari Bokuda uchrashdi
19.07.2023Iqtisodiyot
Joriy yilning 19-iyul kuni Boku shahrida O‘zbekiston Respublikasi bilan Ozarbayjon Respublikasi hukumatlari delegatsiyalarining uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi hamkorlik bo‘yicha hukumatlararo qo‘shma komissiyaning 12-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi
18.07.2023IqtisodiyotManba: O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vazirligi
Joriy yilning 18-iyul kuni Ozarbayjonning Shusha shahrida O‘zbekiston Respublikasi investitsiyalar, sanoat va savdo vaziri Laziz Kudratov va Ozarbayjon Respublikasi iqtisodiyot vaziri Mikail Jabborov raisligida Oʻzbekiston va Ozarbayjon oʻrtasida hamkorlik boʻyicha Hukumatlararo qoʻshma komissiyaning 12-yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.

![]() Узбекистан и Китай готовы к наращиванию многопланового сотрудничества 31.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан27 июля текущего года состоялись переговоры министра инвестиций, промышленности и торговли Лазиза Кудратова с Чрезвычайным и Полномочным Послом КНР в Республике Узбекистан Юй Цзюнь. |
![]() Укрепляется инвестиционное сотрудничество с Венгрией 28.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан26-27 июля этого года в рамках визита делегации Узбекистана в Венгрию министр инвестиций, промышленности и торговли Лазиз Кудратов принял участие в 8-м заседании узбекско-венгерской Межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству (МПК) и организованном в его рамках совместном бизнес-форуме, а также провёл ряд двусторонних встреч и переговоров. |
26.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство горно-добывающей промышленности и геологии Республики Узбекистан26 июля текущего года состоялась пресс-конференция, посвященная анализу работ, проведенных в геологии и горнодобывающей промышленности в первом полугодии 2023 года. |
![]() Обсуждены вопросы расширения сотрудничества между Узбекистаном и Японией 25.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан25 июля текущего года состоялись переговоры министра инвестиций, промышленности и торговли Лазиза Кудратова с Чрезвычайным и Полномочным Послом Японии в Республике Узбекистан Такаши Хатори. |
![]() Узбекистан-Италия: состоялся круглый стол с представителями итальянского бизнес-сообщества 25.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство сельского хозяйства Республики УзбекистанДелегация Узбекистана во главе с министром сельского хозяйства Азизом Воитовым провела переговоры с представителями бизнес истеблишмента Италии. |
24.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики УзбекистанВ центре внимания – ход реализации текущих проектов, финансируемых ЕБРР, и обсуждение новых совместных инициатив. |
18.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан18 июля текущего года в азербайджанском городе Шуша под председательством министра инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан Лазиза Кудратова и министра эконимики Азербайджанской Республики Микаила Джаббарова состоялось 12-ое заседание Совместной межправительственной комиссии по сотрудничеству между Узбекистаном и Азербайджаном. |
![]() В рамках узбекско-чешского бизнес форума подписан Меморандум о взаимопонимании 18.07.2023Экономика18 июля 2023 года в гостинице Hilton в городе Ташкент прошел узбекско-чешский бизнес форум. |
![]() Расширяются горизонты узбекско-чешского торгово-экономического сотрудничества 18.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан17 июля 2023 г. в г. Ташкенте под председательством министра инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан Лазиза Кудратова и министра промышленности и торговли Чешской Республики Йозефа Сикела состоялось 9-е заседание Узбекско-Чешской межправительственной комиссии по экономическому, промышленному и научно-техническому сотрудничеству (МПК). |
12.07.2023ЭкономикаИсточник: Министерство инвестиций, промышленности и торговли Республики УзбекистанРабочая группа под руководством заместителя министра инвестиций, промышленности и торговли Сарвара Хамидова и в составе руководителей министерств и ведомств провела изучение текущего состояния реализации проектов, осуществляемых за счет средств международных финансовых институтов и грантов на территории Республики Каракалпакстан. |