Oliy ta’lim muassasalari professor-o‘qituvchilardan axborot-kommunikatsiya texnologiyalari va xorijiy tillar bo‘yicha test sinovlari o‘tkaziladi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2012 yil 29 dekabrdagi “Respublika oliy ta’lim muassasalari reytingini baholash tizimini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 371-sonli qarori ijrosini ta’minlash maqsadida Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi hamda Davlat test markazi tomonidan oliy ta’lim muassasalarining 22035 nafar professor-o‘qituvchilarini xorijiy tillar va axborot - kommunikatsiya texnologiyalarni bilish darajasini aniqlash maqsadida 2016 yil aprel oyida test sinovlarini o‘tkazish rejalashtirilmoqda.

Будут проведены тестовые испытания по иностранным языкам и информационно-коммуникационным технологиям у профессорского-преподавательского состава высших образовательных учреждений
Во исполнение Постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «О внедрении системы рейтинговой оценки высших образовательных учреждений республики» №371 от 29 декабря 2012 года в апреле 2016 года Министерством высшего и среднего специального образования совместно с Государственным центром тестирования запланировано проведение тестовых испытаний у профессорско-преподавательского состава высших образовательных учреждений в количестве 22035 человек в целях определения уровня знаний иностранного языка и информационно-коммуникационных технологий.