Qo‘qon etnosport chellenj — 2022
11-oktabr kuni Farg‘ona viloyatining Qo‘qon shahrida "Qo‘qon etnosport chellenj — 2022" respublika festivali bo‘lib o‘tadi.
Mazkur festival O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 29-iyuldagi "Turkiy davlatlar bilan turizm sohasidagi hamkorlikni jadal rivojlantirish chora-tadbirlari to'g'risida"gi qarori ijrosi doirasida tashkil etilmoqda.
Festival dasturidan bir-biridan qiziqarli milliy xalq o‘yinlari hamda sirk tomoshalari o‘rin olgan. Tadbir ishtirokchilar hamda mehmonlarga unutilmas taassurotlarni hadya etishi shubhasiz.

Kokand ethnosport challenge -2022
On October 11, the republican festival "Kokand ethnosport challenge - 2022" will be held in the city of Kokand, Fergana region.
This festival is organized within the framework of the implementation of the decision of the President of the Republic of Uzbekistan dated July 29, 2022 "On measures to rapidly develop cooperation in the field of tourism with Turkish countries".
The festival program included interesting national folk games and circus performances. There is no doubt that the event will give unforgettable impressions to the participants and guests.