TXTYa-2020ni o‘tkazilishini tashkillashtirish bo‘yicha tanlov e'lon qilindi.
Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi “Ipak yo‘lida turizm” Toshkent xalqaro turistik yarmarkasi (TITF-2020)ni tashkillashtirib o‘tkazish va unga ishtirokchilarni jalb qilish bo‘yicha autsorsing shartnomasini tuzish imkoniyatini qo‘lga kiritish bo‘yicha o‘tkaziladigan tanlovda ishtirok etish uchun arizalarni qabul qilish muddati uzaytirilganligini e'lon qiladi.
Arizalarni qabul qilish muddati: 2020-yil 23-fevral soat 16:00 gacha. Tanlovni o‘tkazish sanasi va vaqti: 2020-yil 25-fevral, soat 15:00da. Tanlov shartlari va ishtirokchilarga qo‘yiladigan talablar haqidagi batafsil ma'lumotlar tanlov hujjatlarida keltirib o‘tilgan.
Tanlovda ishtirok etish uchun takliflar O‘zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasiga, quyidagi manzil bo‘yicha yuboriladi: O‘zbekiston Respublikasi, Toshkent shahri, Olmazor ko‘chasi, 171-uy, 100066. Qo‘shimcha ma'lumotni quyidagi telefon raqamlari orqali olishingiz mumkin: (+998 95) 196 40 01, (+998 95) 198 40 01, (+998 95) 199 40 01. Elektron manzil: uzbconventionbureau@gmail.com, ucb@uzbektourism.uz.

Объявлен конкурс по организации проведения ТМТЯ-2020.
Государственный комитет по развитию туризма объявляет о продлении срока приема заявок на участие в конкурсе на получение права заключить договор аутсорсинга по организации и проведению Ташкентской международной туристической ярмарки «Туризм на Шелковом пути» (ТМТЯ-2020), а также поиску и привлечению участников.
Дата окончания приема заявок: 23 февраля 2020 г. До 16:00 часов. Дата проведения конкурса: 25 февраля 2020 г. В 15:00 часов.
Подробная информация об условиях конкурса, требованиях к участникам содержится в Конкурсной документации. Предложения для участия в конкурсе направляются в Государственный комитет Республики Узбекистан по развитию туризма по адресу: Республика Узбекистан, г. Ташкент, 100066, ул. Олмазор, 171. Дополнительную информацию можно получить по телефону: +99895 196 40 01, +99895 198 40 01, +99895 199 40 01, электронная почта uzbconventionbureau@gmail.com, ucb@uzbektourism.uz.