Soliq to‘lovchi – yuridik shaxslar diqqatiga!
O‘zbekiston Respublikasi Davlat soliq qo‘mitasi eslatib o‘tadi. Soliq kodeksining 304-modda to‘rtinchi qismiga muvofiq, 2018 yilning 3 aprel sanasi yuridik shaxslarning mart oyining uchinchi o‘n kunligi uchun benzin, dizel yoqilg‘isi va gaz ishlatganlik uchun olinadigan soliqni to‘lashning oxirgi kuni hisoblanadi.
Soliq to‘lovchi tomonidan byudjetga va davlat maqsadli jamg‘armalariga soliqlar hamda boshqa majburiy to‘lovlarni to‘lash uchun to‘lov topshiriqnomasini xizmat ko‘rsatayotgan bankka taqdim etmaslik yoki o‘z vaqtida taqdim etmaslik, O‘zbekiston Respublikasining Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksi 175-modda oltinchi va yettinchi qismlariga asosan, mansabdor shaxslarga eng kam ish haqining uch baravaridan besh baravarigacha miqdorda jarima solishga sabab bo‘ladi.

Вниманию налогоплательщиков - юридических лиц!
Государственный налоговый комитет Республики Узбекистан напоминает, согласно части четвертой статьи 304 Налогового кодекса, 3 апреля 2018 года, последний день уплаты налога на потребление бензина, дизельного топлива и газа за третью декаду марта.
Непредставление или несвоевременное представление налогоплательщиком в обслуживающий банк платежного поручения на уплату налогов и других обязательных платежей в бюджет и государственные целевые фонды, согласно части шестой и седьмой статьи 175 Кодекса об административной ответственности, влечет наложение штрафа на должностных лиц от трех до пяти минимальных размеров заработной платы.