12-13 yanvar kunlari “XXI asr – intellektual avlod asri” shiori ostida yosh olim va talabalarning respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkaziladi
2017-01-10
Joriy yilning 12-13 yanvar kunlari Toshkent shahrida “XXI asr – intellektual avlod asri” shiori ostida yosh olim va talabalarning respublika ilmiy-amaliy konferensiyasi o‘tkaziladi.
Konferensiyadan ko‘zlangan asosiy maqsad – fan va texnologiyalar modernizatsiyasi borasida amalga oshirilayotgan tub islohotlar samaradorligini oshirish, zamonaviy fan, ta’lim, texnika va texnologiyalarni puxta o‘zlashtirgan, murakkab va keng ko‘lamli vazifalarni hal etishga qodir bo‘lgan bilimli, yetuk yosh olimlarni tarbiyalashga ko‘maklashish, ular o‘rtasida hamkorlik muhitini rivojlantirish, ilmiy faoliyatini qo‘llab-quvvatlash va rag‘batlantirish, innovatsion g‘oya va ishlanmalarini amaliyotga tatbiq qilishdan iborat.
Tashkilotchilar – O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Iste’dod” jamg‘armasi, Oliy va o‘rta maxsus ta’lim vazirligi, Fanlar akademiyasi, Fan va texnologiyalarni rivojlantirishni muvofiqlashtirish qo‘mitasi, “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati.
Konferensiya “Kamolot” yoshlar ijtimoiy harakati Vasiylik Kengashining 2015 yil 10 dekabrdagi 65-sonli majlisi bayoni bilan tasdiqlangan “O‘zbekiston Respublikasida 2016 yilda yoshlarga oid davlat siyosatini amalga oshirishga qaratilgan qo‘shimcha chora-tadbirlar Dasturi”ga muvofiq o‘tkazilmoqda.

12-13 января проводится республиканская научно-практическая конференция молодых учёных и студентов под девизом “XXI век – век интеллектуального поколения”
2017-01-10
12-13 января текущего года запланировано проведение республиканской научно-практической конференции молодых учёных и студентов под девизом “XXI век – век интеллектуального поколения”.
Основные цели конференции – повышение эффективности коренных реформ, осуществляемых в сфере модернизации науки и технологий, поддержка в воспитании интеллектуальных, зрелых молодых учёных, глубоко освоивших современную науку, образование, техники и технологии, способных решить сложные и масштабные задачи, развитие среды взаимного сотрудничества, поддержка и поощрение научной деятельности, внедрение в практику инновационных идей и разработок.
Организаторы – Фонд Президента Республики Узбекистан “Истеъдод”, Министерство высшего и среднего специального образования, Академия наук, Комитет по координации развития науки и технологий, Общественное движение молодёжи “Камолот”.
Конференция проводится согласно “Программе дополнительных мер, направленных на осуществление в Узбекистане государственной молодежной политики
в 2016 году”, утвержденной 10 декабря 2015 года протоколом № 65 заседания Совета попечителей общественного движения молодежи «Камолот».