Respublika sanoat yarmarkasi va kooperatsiya birjasi
Respublikamizda import o‘rnini bosuvchi va eksportbop mahsulotlarni ishlab chiqarishni yanada kengaytirish, iqtisodiyotning turli tarmoqlari va kichik biznes sub'yektlari o‘rtasida sanoat kooperatsiyasini jadal rivojlantirish, hududlarning sanoat salohiyatini yanada kengaytirish maqsadida 2019-yil 18-22-noyabr kunlari Toshkent shahridagi “O‘zekspomarkaz” Aktsionerlik jamiyatining ko‘rgazmalar pavilonida Respublika sanoat yarmarkasi va kooperatsiya birjasi bo‘lib o‘tadi.
Respublika sanoat yarmarkasini o‘tkazish mobaynida sanoat tarmoqlari va kichik biznes sub'yektlari respublikamizda ishlab chiqarilayotgan va o‘zlashtirish yo‘lga qo‘yilgan ilgari import qilinayotgan mahalliy mahsulotlarni xarid qilish hamda tarmoq xo‘jalik birlashmalari, yirik sanoat korxonalari va Ustav jamg‘armasida 50% dan ortiq davlat ulushiga ega bo‘lgan korxona va tashkilotlarga mahsulotlar, butlovchi qismlar, materiallar va xom-ashyolarni yetkazib berish bo‘yicha xo‘jalik shartnomalari tuzish imkoniyatga ega bo‘ladilar.
Respublika sanoat yarmarkasi to‘g‘risida qo‘shimcha ma’lumot olish uchun O‘zbekiston Savdo-sanoat palatasining Eksportga ko‘maklashish boshqarmasiga +99878 150-60-06 telefon raqamiga murojaat qilish mumkin.

Республиканская промышленная ярмарка и кооперационная биржа
В целях расширения производства импортозамещающей и экспортоориентированной продукции, развития промышленной кооперации между отраслями экономики и предприятиями малого бизнеса, а также расширения промышленного потенциала регионов в период 18-22 ноября 2019 года в выставочных павильонах АО «Узэкспоцентр» состоится Республиканская промышленная ярмарка и кооперационная биржа.
В рамках проведения Республиканской промышленной ярмарки для предприятий отраслей промышленности и субъектов малого бизнеса предоставляется возможность приобретения ранее импортируемой продукции, освоенной в республике, а также заключения хозяйственных договор с отраслевыми хозяйственными объединениями, крупными промышленными предприятиями, а также предприятиями и организациями с государственной долей в Уставном фонде более 50% на поставку готовой продукции, материалов, комплектующих и сырья.
Для получения дополнительной информации о Республиканской промышленной ярмарке и кооперационной бирже необходимо обращаться в Управление по содействию экспорту Торгово-промышленной палаты Узбекистана по телефону +99878 150-60-06.
Приглашаем всех местных субъектов предпринимательства к активному участию в работе Республиканской промышленной ярмарки и кооперационной биржи!