“INNOWEEK” innovatsion g‘oyalar haftaligi
O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi  joriy yilning 29–31 oktabr kunlari  “UzEkspoMarkaz” milliy ko‘rgazmalar kompleksida chet el va mahalliy ilmiy-innovasion markazlar, investision jamg‘armalar, texnologik agentliklar, texnoparklar, biznes inkubatorlarni bir davrada jamlaydigan “INNOWEEK” innovatsion g‘oyalar haftaligini o‘tkazadi.
Ikkinchi bor tashkil etilayotgan “INNOWEEK” haftaligi mahalliy tadbirkorlar va bo‘lajak sarmoyadorlar uchun yangi innovatsion texnologiyalar bilan tanishish, chet el sarmoyadorlarini jalb etish va ishonchli hamkorlar topish uchun ajoyib imkoniyatdir. O‘zbekiston va xorijiy davlatlarning yetakchi ishbilarmon doira vakillari, yetuk olimlar, kompaniya boshqaruvchilari ishtirok etishi kutilayotgan haftalik doirasida Xalqaro innovatsion ko‘rgazma, Xalqaro innovatsiyalar va investisiyalar forumi hamda xalqaro robototexnika musobaqasi o‘tkaziladi. Tadbirga 2011 yili kimyo bo‘yicha Nobel mukofoti sovrindori Dan Shextman tashrif buyurishi ko‘zda tutilgan.
Ushbu imkoniyatlardan samarali foydalanish uchun yurtimizda faoliyat olib borayotgan yosh olimlar, bo‘lajak investorlar va tadbirkorlarni “INNOWEEK” haftaligiga taklif qilamiz.
Siz ham tashrif buyuring va biznesingiz rivoji uchun foydali bo‘lgan bitimlar va kelishuvlar imzolanishiga erishing! Imkoniyatni qo‘ldan boy bermang!

Неделя инновационных идей - Innoweek-2019
Министерством инновационного развития Республики Узбекистан планируется проведение Недели инновационных идей «InnoWeek.uz», которая пройдет 29-31 октября 2019 года в Национальном выставочном комплексе «Узэкспоцентр». Данное мероприятие обещает стать уникальной платформой, где соберутся представители как местных, так и зарубежных научно-инновационных центров, инвестиционных фондов, технологических агентств, технопарков и бизнес инкубаторов.
Наряду с этим Вторая международная Неделя инновационных идей «InnoWeek.uz» - это прекрасная возможность для местных предпринимателей и потенциальных инвесторов познакомиться с новыми инновационными технологиями, привлечь иностранные инвестиции и найти надежных партнеров. В рамках недели “InnoWeek.uz” пройдёт Международная инновационная ярмарка, Международный инновационно-инвестиционный форум и Международный чемпионат по робототехнике, где примут участие ведущие деловые круги Узбекистана и зарубежных стран, ученые и представители компаний. Ожидается также посещение мероприятия лауреатом Нобелевской премии по химии 2011 года Дэном Шехтман.
Мы приглашаем молодых ученых, потенциальных инвесторов и предпринимателей из Узбекистана воспользоваться этими возможностями в рамках недели «InnoWeek.uz»,