“INNOWEEK” innovatsion g‘oyalar haftaligi
O‘zbekiston Respublikasi Innovatsion rivojlanish vazirligi  joriy yilning 29–31 oktabr kunlari  “UzEkspoMarkaz” milliy ko‘rgazmalar kompleksida chet el va mahalliy ilmiy-innovasion markazlar, investision jamg‘armalar, texnologik agentliklar, texnoparklar, biznes inkubatorlarni bir davrada jamlaydigan “INNOWEEK” innovatsion g‘oyalar haftaligini o‘tkazadi.
Ikkinchi bor tashkil etilayotgan “INNOWEEK” haftaligi mahalliy tadbirkorlar va bo‘lajak sarmoyadorlar uchun yangi innovatsion texnologiyalar bilan tanishish, chet el sarmoyadorlarini jalb etish va ishonchli hamkorlar topish uchun ajoyib imkoniyatdir. O‘zbekiston va xorijiy davlatlarning yetakchi ishbilarmon doira vakillari, yetuk olimlar, kompaniya boshqaruvchilari ishtirok etishi kutilayotgan haftalik doirasida Xalqaro innovatsion ko‘rgazma, Xalqaro innovatsiyalar va investisiyalar forumi hamda xalqaro robototexnika musobaqasi o‘tkaziladi. Tadbirga 2011 yili kimyo bo‘yicha Nobel mukofoti sovrindori Dan Shextman tashrif buyurishi ko‘zda tutilgan.
Ushbu imkoniyatlardan samarali foydalanish uchun yurtimizda faoliyat olib borayotgan yosh olimlar, bo‘lajak investorlar va tadbirkorlarni “INNOWEEK” haftaligiga taklif qilamiz.
Siz ham tashrif buyuring va biznesingiz rivoji uchun foydali bo‘lgan bitimlar va kelishuvlar imzolanishiga erishing! Imkoniyatni qo‘ldan boy bermang!

The Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan is  planning to conduct an International week of innovative ideas “InnoWeek.uz”, which will be held from October 29-31, 2019 at the National Exhibition Complex “Uzexpocenter”. This event promises to be a unique platform, where will gathered the representatives from local and foreign research and innovation centers, investment funds, technology agencies, technology parks as well as business incubators.
Along with this, the Second International Week of Innovative Ideas “InnoWeek.uz” is considered to be a great opportunity for local entrepreneurs and potential investors to get acquainted with new innovative technologies, attract foreign investment and find reliable partners. In the frame of the “InnoWeek.uz” there will be carried out the following events: International Innovation Fair, International Innovation and Investment Forum and International Robotics Challenge(IRC), which will bring together leading business circles of Uzbekistan and foreign countries, leading scientists and representatives from a number of companies. It is worth to mention, winner of the Nobel Prize in Chemistry 2011, Dan Shechtman,  is also expected to attend the event.
We invite young scientists, potential investors and entrepreneurs from Uzbekistan to take advantage of these opportunities in the framework of the week “InnoWeek.uz”, including acquaintance with the audience of interest and signing contracts, beneficial for the development of your business. Do not miss this opportunity.