Fransiya delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifi
2019-yilning 16-17-aprel kunlari Fransiya Respublikasi Tashqi ishlar vaziri huzuridagi Davlat kotibi Jan-Batist Lemuan boshchiligidagi delegatsiya O‘zbekistonda bo‘ladi.
Tashrif dasturiga ko‘ra O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisining Senati, Vazirlar Mahkamasi, Tashqi ishlar vazirligi, Investitsiyalar va tashqi savdo vazirligida uchrashuv va muzokaralar o‘tkaziladi va turli sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirishning amaliy masalalari muhokama qilinadi.
Delegatsiya, shuningdek, Samarqand va Toshkent viloyatlariga tashrif buyurib, Fransiya taraqqiyot agentligi loyihalarini amalga oshirish jarayoni bilan tanishadi.

Визит в Узбекистан делегации Франции
16-17 апреля 2019 года в Узбекистане будет находиться делегация Французской Республики во главе с Государственным секретарем при Министре по делам Европы и иностранных дел Жан-Батистом Лемуаном.
Программой визита предусмотрено проведение встреч и переговоров в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Кабинете Министров, министерствах иностранных дел, инвестиций и внешней торговли для обсуждения практических вопросов развития двусторонних отношений в различных сферах.
Делегация также посетит Самаркандскую и Ташкентскую области, где ознакомится с ходом реализации проектов Французского агентства развития.