Janubiy Koreya delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifi to‘g‘risida
2018-yilning 2-may kuni Koreya Respublikasining Shimol bilan iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha qo‘mitasi raisi Song Young-gil boshchiligidagi delegatsiyasi O‘zbekistonga tashrif buyuradi.
Janubiy Koreya delegatsiyasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan qabul qilinishi kutilmoqda.
Tashrif dasturidan Tashqi ishlar vazirligida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va xalqaro tadqiqotlar institutida uchrashuvlar va muzokaralar o‘tkazish o‘rin olgan bo‘lib, ularda O‘zbekiston va Koreya Respublikasi o‘rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish va mustahkamlash istiqbollarini muhokama qilish rejalashtirilgan.

О визите в Узбекистан южнокорейской делегации
2 мая 2018 года в Узбекистан прибывает делегация Республики Корея во главе с председателем Комитета по северному экономическому сотрудничеству Сон Ён Гилем.
Ожидается, что южнокорейская делегация будет принята Президентом Республики Узбекистан Шавкатом Мирзиёевым.
В программе визита встречи и переговоры в Министерстве иностранных дел, Институте стратегических и международных исследований при Президенте Республики Узбекистан, в ходе которых планируется обсудить перспективы дальнейшего развития и укрепления сотрудничества между Узбекистаном и Республикой Корея.