Janubiy Koreya delegatsiyasining O‘zbekistonga tashrifi to‘g‘risida
2018-yilning 2-may kuni Koreya Respublikasining Shimol bilan iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha qo‘mitasi raisi Song Young-gil boshchiligidagi delegatsiyasi O‘zbekistonga tashrif buyuradi.
Janubiy Koreya delegatsiyasi O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan qabul qilinishi kutilmoqda.
Tashrif dasturidan Tashqi ishlar vazirligida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Strategik va xalqaro tadqiqotlar institutida uchrashuvlar va muzokaralar o‘tkazish o‘rin olgan bo‘lib, ularda O‘zbekiston va Koreya Respublikasi o‘rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish va mustahkamlash istiqbollarini muhokama qilish rejalashtirilgan.

South Korean delegation to visit Uzbekistan
On May 2, 2018, a delegation of the Republic of Korea led by the Chairman of the Committee on Northern Economic Cooperation, Song Young-gil, arrives in Uzbekistan.
It is expected that the South Korean delegation will be received by the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev.
The program of the visit includes meetings and negotiations at the Ministry of Foreign Affairs, the Institute for Strategic and International Studies under the President of the Republic of Uzbekistan, during which it is planned to discuss prospects for further development and strengthening of cooperation between Uzbekistan and the Republic of Korea.