HAKning Minsk shahridagi majlisi
2017-yilning 19-21-dekabr kunlari O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari Nodir Otajanov boshchiligidagi delegatsiya Belarus Respublikasiga tashrif buyuradi.
Mamlakatimiz delegatsiyasi O‘zbekiston Respublikasi va Belarus Respublikasi o‘rtasida Ikki tomonlama hamkorlik bo‘yicha hukumatlararo komissiyaning (HAK) beshinchi majlisida ishtirok etadi.
HAKning Minsk shahridagi majlisi doirasida savdo-iqtisodiy aloqalar, sanoat kooperatsiyasi, qishloq xo‘jaligi, transport, sog‘liqni saqlash, sayyohlik va boshqa sohalarda hamkorlikni kengaytirish choralari muhokama qilinadi va kelishib olinadi.

Заседание МПК в г.Минске
19-21 декабря 2017 года делегация Республики Узбекистан во главе с заместителем Премьер-министра Нодиром Отаджановым посетит Республику Беларусь.
Узбекская делегация примет участие в Пятом заседании Межправительственной комиссии (МПК) по двустороннему сотрудничеству между Республикой Узбекистан и Республикой Беларусь.
Планируется, что в г.Минске в рамках заседания МПК будут обсуждены и согласованы меры по расширению торгово-экономических связей, промышленной кооперации, взаимодействия в области сельского хозяйства, транспорта, здравоохранения, туризма и других сферах.