Tarmoq sanoat yarmarkasi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2017 yil 20 martdagi 153-sonli “2017 yilda Xalqaro sanoat yarmarkasi va Kooperatsion birjasini tashkil qilish va o‘tkazish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi   Qaroriga muvofiq joriy yilning 7-9 iyun kunlari Toshkent shahridagi “O‘zekspomarkaz” MKM AJ ko‘rgazma maydonlarida O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining geologiya, yoqilg‘i-energetika majmuasi, kimyo, neftkimyo va metallurgiya sanoati masalalari Majmui tarkibiga kiradigan korxonalarning Tarmoq sanoat yarmarkasi bo‘lib o‘tadi.
Ushbu ko‘rgazmada mahalliylashtirish Dasturi doirasida  “O‘zbekneftgaz” MXK korxonalarida ishlab chiqarish o‘zlashtirilgan mahsulotlar (neft va gaz uskunalari, butlovchi qismlar, xom ashyo va materiallar) keng namoyish etiladi.
Neftgaz tarmog‘i korxonalari va tashkilotlari tomonidan mahsulot va xizmatlarni (ishlarni) xarid qilish, sanoat kooperatsiyasi usulida mahsulotlarni, shu jumladan tovarlarni ichki va tashqi bozorlarga yetkazib berish yuzasidan to‘g‘ridan-to‘g‘ri shartnomalar tuzish rejalashtirilmoqda, bu esa o‘z navbatida korxonalarni joriy yil oxirigacha sifatli mahsulotlarni yetkazib berishlari yuzasidan ko‘p sonli buyurtmalar bilan ta’minlashga imkon yaratadi.
Tarmoq korxonalari bilan yangi qo‘shma ishlab chiqarish quvvatlarini tashkil qilish va ularni moliyalashtirishda ishtirok etishda kelgusidagi ikki tomonlama hamkorlik masalalarini muhokama qilish maqsadida mahalliy va xorijiy kompaniyalar va moliyaviy tashkilotlar vakillarini “O‘zbekneftgaz” MXKning yagona stendini ko‘rish uchun ko‘rgazmaga tashrif buyurishlariga taklif qilamiz.

Отраслевая промышленная ярмарка
В соответствии с Постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан №153 от 20.03.2017г. «О мерах по организации и проведению Международной промышленной ярмарки и Кооперационной биржи в 2017 году» с 7 по 9 июня т.г.  на выставочных площадях АО НВК «Узэкспоцентр» г.Ташкента пройдет Отраслевая промышленная ярмарка предприятий, входящих в Комплекс Кабинета Министров Республики Узбекистан по вопросам геологии, топливно-энергетического комплекса, химической, нефтехимической и металлургической промышленности.
На выставке будет выставлена продукция (нефтегазовое оборудование, комплектующие, сырьё и материалы), производство которой освоено предприятиями НХК «Узбекнефтегаз» в рамках Программы локализации.
Предприятиями и организациями нефтегазовой отрасли планируется заключение прямых договоров на закупку продукции и услуг (работ), а также поставку по промышленной кооперации в т.ч. потребительских товаров на внутренний и внешний рынки, что позволит сформировать портфель заказов предприятий до конца т.г..
Приглашаем посетить представителей отечественных и иностранных компаний и финансовых организаций единый стенд НХК «Узбекнефтегаз» для обсуждения с предприятиями отрасли вопросов дальнейшего двухстороннего сотрудничества в организации новых совместных производственных мощностей и участия в их финансировании.