O‘zbekiston delegatsiyasining Quvaytga rasmiy tashrifi
2017-yilning 7-10-fevral kunlari O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya rasmiy tashrif bilan Quvayt Davlatida bo‘ladi.
Tashrif dasturidan Bosh vazir shayx Jaber al-Muborak al-Hamad as-Sabah, Bosh vazirning birinchi o‘rinbosari, Tashqi ishlar vaziri shayx Sabah al-Xolid al-Hamad as-Sabah, Milliy majlis Raisi Marzuq Ali Muhammad al-G‘anim bilan uchrashuv va muzokaralar o‘tkazish o‘rin olgan.
O‘zbekiston delegatsiyasi O‘zbekiston-Quvayt biznes-forumi va boshqa qo‘shma tadbirlarda ham ishtirok etadi.
Tashrif damovida investitsiya, ta’lim va ilmiy tadqiqot sohalarida ikki tomonlama hamkorlikni yanada rivojlantirishga yo‘naltirilgan qator hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.

Официальный визит делегации Узбекистана в Кувейт
7 – 10 февраля 2017 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым посетит с официальным визитом Государство Кувейт.
В программе визита встречи и переговоры с Премьер-министром шейхом Джабером аль-Мубараком аль-Хамадом ас-Сабахом, первым заместителем Премьер-министра, Министром иностранных дел шейхом Сабахом аль-Халедом аль-Хамадом ас-Сабахом, Председателем Национального собрания Марзуком Али Мухаммадом аль-Ганемом.
Делегация Узбекистана также примет участие в Узбекско-кувейтском бизнес-форуме и других совместных мероприятиях.
Планируется, что в ходе визита будет подписан ряд документов, направленных на дальнейшее развитие двустороннего сотрудничества в сферах инвестиций, образования и научных исследований.