ShHT Hukumat rahbarlari kengashining 14-majlisi
O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining birinchi o‘rinbosari, moliya vaziri Rustam Azimov boshchiligidagi delegatsiya 14-15-dekabr kunlari Chjenchjou shahrida (Xitoy) bo‘lib o‘tadigan Shanxay hamkorlik tashkilotiga a’zo mamlakatlar Hukumat rahbarlari (bosh vazirlar) kengashining 14-majlisida ishtirok etadi.
Qirg‘iziston, Qozog‘iston, Rossiya, Tojikiston, Xitoy va O‘zbekiston hukumatlari rahbarlari ShHTga a’zo davlatlarning Ko‘p tomonlama savdo-iqtisodiy hamkorlik dasturini amalga oshirish jarayonini hamda tashkilot doirasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalarini muhokama qiladilar.
Tadbirda ShHTda kuzatuvchi davlatlar – Afg‘oniston, Belarus, Eron, Hindiston, Mo‘g‘uliston va Pokiston vakillari, shuningdek, ShHT ishchi organlari - Kotibiyat, MATT ijroiy qo‘mitasi, Ishbilarmonlar kengashi va Banklararo birlashmasi, qator xalqaro va mintaqaviy tashkilot va forumlar – BMTning Osiyo va Tinch okeani uchun iqtisodiy va ijtimoiy komissiyasi, MDH, ASEAN va Osiyoda hamkorlik va ishonch choralari bo‘yicha kengashning rahbarlari ishtirok etadilar.

14-е заседание Совета глав правительств государств-членов ШОС
Делегация Республики Узбекистан во главе с первым заместителем Премьер-министра, министром финансов Рустамом Азимовым примет участие в 14-м заседании Совета глав правительств (премьер-министров) государств-членов Шанхайской организации сотрудничества, которое состоится 14-15 декабря в г.Чжэнчжоу (КНР).
Руководители правительств Казахстана, КНР, России, Кыргызстана, Таджикистана и Узбекистана обсудят ход реализации Программы многостороннего торгово-экономического сотрудничества государств-членов ШОС, другие вопросы дальнейшего развития взаимодействия в рамках организации.
В мероприятии примут участие представители государств-наблюдателей – Афганистана, Беларуси, Индии, Ирана, Монголии и Пакистана, а также руководители Секретариата, Исполнительного комитета РАТС, Делового совета и Межбанковского объединения ШОС, ряда международных и региональных организаций и форумов – ЭСКАТО ООН, СНГ, АСЕАН и СВМДА.