Ўзбекистон ва Россия ташқи ишлар вазирлари ўртасидаги телефон орқали мулоқот
2017 йилнинг 18 март куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов ва Россия Федерацияси Ташқи ишлар вазири Сергей Лавров ўртасида телефон орқали мулоқот бўлиб ўтди.
Суҳбат давомида Ўзбекистон-Россия кун тартибининг жорий масалалари, шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Президенти Ш.М.Мирзиёевнинг Россия Федерациясига бўлажак давлат ташрифига тайёргарлик кўриш жараёни муҳокама қилинди.
Мулоқот чоғида ташриф якунларига кўра имзоланиши режалаштирилган икки томонлама ҳужжатлар лойиҳалари бўйича олиб борилаётган қўшма ишларга алоҳида эътибор қаратилди.
Ташқи ишлар вазирликлари раҳбарлари томонларни қизиқтирган бошқа масалалар юзасида ҳам фикр алмашдилар.

Телефонный разговор министров иностранных дел Узбекистана и России
18 марта 2017 года состоялся телефонный разговор между Министром иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазизом Камиловым и Министром иностранных дел Российской Федерации Сергеем Лавровым.
Стороны обсудили текущие вопросы узбекско-российской повестки дня, а также ход подготовки к предстоящему государственному визиту Президента Республики Узбекистан Ш.М.Мирзиёева в Российскую Федерацию.
В беседе особое внимание было уделено совместной работе над проектами двусторонних документов, планируемых к подписанию по итогам визита.