Акмал Саидовнинг Қорақалпоғистон Республикаси сайловчилари билан учрашуви
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзодларнинг сайловчилар билан учрашувлари давом этмоқда. Ана шундай учрашувлардан бири 20 февраль куни Нукус шаҳрида бўлиб ўтди. Унда Қорақалпоғистон Республикаси сайловчилари Ўзбекистон "Миллий тикланиш" демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Акмал Саидов билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 1-Қорақалпоғистон округ сайлов комиссиясининг раиси К.Каримов очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили Е.Қутибоева йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Акмал Саидов ўз сайловолди дастури юзасидан нутқ сўзлади.
Номзоднинг сайловолди дастурида давлат ва фуқаролик жамияти ўртасида ижтимоий шерикликни ривожлантириш бўйича ташкилий-ҳуқуқий ва иқтисодий чоралар кўриш, маҳаллий вакиллик органлари ҳузурида жамоатчилик комиссиялари тузиш, оммавий ахборот воситалари ва бошқа фуқаролик жамияти институтларини изчил ва демократик рағбатлантириш тизимини жорий этиш, суд-ҳуқуқ соҳасини янада демократлаштириш, аҳолининг ҳуқуқий онги ва маданиятини янада юксалтириш устувор вазифалардан бири сифатида белгиланган.
Учрашувда Тўрткўл тумани бандликка кўмаклашиш ва аҳолини ижтимоий муҳофаза қилиш маркази директори Б.Машарипов ва бошқалар номзоднинг дастури хусусида ўз фикр-мулоҳазаларини билдирди. Сайловчиларни жорий йилнинг 29 март куни бўлиб ўтадиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида фаол иштирок этишга чақирди.

Встреча Акмаля Саидова с избирателями Республики Каракалпакстан
На местах продолжаются встречи кандидатов в Президенты Республики Узбекистан с избирателями. Одна из таких встреч состоялась 20 февраля в Нукусе. На ней избиратели Республики Каракалпакстан встретились с кандидатом в Президенты Республики Узбекистан от Демократической партии Узбекистана "Миллий тикланиш" Акмалем Саидовым.
Встречу открыл председатель 1-й Каракалпакской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан К.Каримов. Доверенное лицо кандидата в Президенты Е.Кутибаева ознакомила участников с биографией кандидата.
В предвыборной программе кандидата в качестве приоритетных задач определены принятие организационно-правовых и экономических мер по развитию социального партнерства между государством и гражданским обществом, создание для этого общественных комиссий при местных представительных органах, введение в практику системы последовательного и демократического стимулирования средств массовой информации и других институтов гражданского общества, дальнейшая демократизация судебно-правовой сферы, повышение правового сознания и правовой культуры населения.
На встрече директор Центра содействия занятости и социальной защиты населения Турткульского района Б.Машарипов и другие выразили свои мнения о предвыборной программе кандидата и призвали избирателей принять активное участие в предстоящих 29 марта нынешнего года выборах Президента Республики Узбекистан.