Наримон Умаровнинг Тошкент шаҳри сайловчилари билан учрашуви
Ўзбекистон "Адолат" социал-демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Наримон Умаров 20 февраль куни Тошкент шаҳри сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 14-Тошкент шаҳар округ сайлов комиссияси раиси Ж.Иноғомов очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили П.Пармонова йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Дастурда демократия тамойилларига таянган ҳолда аҳоли турли ижтимоий гуруҳ ва қатламларининг турмуш сифати ва даражасини янада оширишга хизмат қиладиган иқтисодиётнинг ижтимоий йўналтирилишига ҳисса қўшиш илгари сурилган. Иқтисодиёт фан ва техниканинг энг замонавий ютуқларига, илғор инновацион тафаккурни тарбиялайдиган таълим тизимига таяниши зарурлигига эътибор қаратилган. Шу билан бирга, жамиятда қонун устуворлиги ва ижтимоий адолатни таъминлаш, иқтисодиётни қўллаб-қувватлаш орқали соҳага инновацияларни жорий қилиш, кадрларни мақсадли тайёрлаш, илм-фанни ривожлантириш, фуқаролик жамияти институтларининг ролини янада ошириш каби қатор устувор вазифалар илгари сурилган.
Учрашувда Сергели тумани ҳокимининг ўринбосари, хотин-қизлар қўмитаси раиси Д.Раҳимжонова, партиянинг Миробод тумани кенгаши раиси Т.Матибоев ва бошқалар номзоднинг сайловолди дастури хусусида ўз фикр-мулоҳазаларини билдириб, сайловчиларни 29 март куни бўладиган Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида фаол иштирок этишга чақирди.

Встреча Наримона Умарова с избирателями города Ташкента
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Социал-демократической партии Узбекистана "Адолат" Наримон Умаров 20 февраля встретился с избирателями города Ташкента.
Встречу открыл председатель 14-й Ташкентской городской окружной избирательной комиссии по проведению выборов Президента Республики Узбекистан Ж.Инагамов. Доверенное лицо кандидата в Президенты П.Пармонова ознакомила собравшихся с биографией кандидата.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Наримон Умаров выступил с речью о своей предвыборной программе.
В программе изложены вопросы усиления социальной ориентации экономики, служащей дальнейшему повышению уровня и качества жизни различных социальных групп и слоев населения, с соблюдением принципов демократии. Обращено внимание на необходимость того, что экономика должна опираться на новейшие достижения науки и техники, систему образования, воспитывающую передовое инновационное мышление. Вместе с тем выдвинут ряд таких приоритетных задач, как укрепление верховенства закона и социальной справедливости, внедрение инноваций, целевая подготовка кадров, развитие науки, дальнейшее повышение роли институтов гражданского общества.
На встрече заместитель хокима Сергелийского района, председатель комитета женщин Д.Рахимжонова, председатель Мирабадского районного совета партии Т.Матибоев и другие высказали свои мнения о предвыборной программе кандидата, призвали избирателей принять активное участие в предстоящих 29 марта выборах Президента Республики Узбекистан.