Ислом Каримовнинг Қашқадарё вилояти сайловчилари билан учрашуви
Тадбиркорлар ва ишбилармонлар ҳаракати – Ўзбекистон Либерал-демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ислом Каримов 19 февраль куни Қашқадарё вилояти сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 13-Қашқадарё округ сайлов комиссияси раиси И.Жўраев очди.
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ислом Каримов учрашувда нутқ сўзлади.
Дастурда мамлакатимизни ҳар томонлама тараққий эттириш, кенг кўламли иқтисодий-ижтимоий ислоҳотларни изчил давом эттириш, аҳоли даромадлари ва ҳаёт сифатини муттасил ошириб боришга доир муҳим йўналишлар ўз ифодасини топган. Жумладан, иқтисодиётни модернизациялаш, янги саноат корхоналари барпо этиш, кичик бизнес ва хусусий тадбиркорликни янада кенг ривожлантириш, иқтисодиётда давлат иштирокини қайта кўриб чиқиш, қишлоқ хўжалигида таркибий ўзгаришларни амалга ошириш ва озиқ-овқат хавфсизлигини мустаҳкамлаш, маҳаллийлаштириш дастурларини давом эттириш, инвестициявий муҳитни янада яхшилаш, аҳоли бандлигини таъминлаш ва ҳаёт даражасини ошириш каби масалаларга алоҳида эътибор қаратилган.
Ўзбекистон мустақиллик йилларида барча соҳаларда юксак марраларга эришиб, жаҳон ҳамжамиятида ўз ўрнига эга замонавий индустриал мамлакатга айланди. Бутун дунёда "ўзбек модели" сифатида тан олинган тараққиёт йўли эркин бозор иқтисодиётини шакллантириш, аҳоли турмуш даражасини юксалтиришнинг асосий омили бўлди.
Мамлакатимизнинг барча ҳудудларида улкан бунёдкорлик, ободонлаштириш ишлари амалга оширилмоқда. Ижтимоий инфратузилма ривожланиб, шаҳар ва қишлоқларимиз замонавий қиёфа касб этмоқда. Одамларнинг турмуш шароитлари, кайфияти, дунёқараши, онгу тафаккури юксалмоқда. Ватанимиз тараққиётига дахлдорлик ҳисси, эртанги кунга ишончи тобора мустаҳкамланмоқда.
Учрашувда фахрий журналист Қ.Эгамбердиев, Шаҳрисабз туманидаги "Шуҳрат Бобоёров" фермер хўжалиги раҳбари Ш.Бобоёров, Қарши шаҳридаги 46-умумтаълим мактаби спорт мураббийи Ш.Аҳадов ва бошқалар мамлакатимизда мустақиллик йилларида кенг кўламли, мисли кўрилмаган улкан ишлар амалга оширилганини қайд этди. Президент сайловига тайёргарлик, уни ўтказиш билан боғлиқ жараёнлар миллий қонунчилигимиз ва халқаро демократик талабларга тўла мос равишда ўтаётганини таъкидлади. Сайловчиларни 29 март куни бўладиган Президент сайловида фаол иштирок этишга чақирди.

Встреча Ислама Каримова с избирателями Кашкадарьинской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Движения предпринимателей и деловых людей – Либерально-демократической партии Узбекистана Ислам Каримов 19 февраля встретился с избирателями Кашкадарьинской области.
Встречу открыл председатель 13-й Кашкадарьинской окружной избирательной комиссии по проведению выборов Президента Республики Узбекистан И. Жураев.
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан Ислам Каримов выступил с речью.
В программе изложены такие важные направления, как всестороннее развитие нашей страны, последовательное продолжение широкомасштабных социально-экономических реформ, неуклонное повышение доходов и качества жизни населения. В частности, уделено особое внимание вопросам модернизации экономики, строительства новых промышленных предприятий, дальнейшего развития малого бизнеса и частного предпринимательства, пересмотра участия государства в экономике, реализации структурных преобразований в сельском хозяйстве и укрепления продовольственной безопасности, продолжения внедрения программ локализации, дальнейшего улучшения инвестиционного климата, обеспечения занятости и повышения уровня жизни населения.
Узбекистан в годы независимости достиг высоких рубежей во всех сферах жизни и стал современной индустриальной страной, заняв достойное место в мировом сообществе. Признанные во всем мире как "узбекская модель" развития последовательные реформы явились основным фактором формирования свободной рыночной экономики, повышения уровня и качества жизни народа.
Во всех регионах нашей страны осуществляется колоссальная созидательная, благоустроительная работа. Развивается социальная инфраструктура, кардинально меняется облик наших городов и сел. Улучшаются условия жизни, расширяются мировоззрение и мышление наших соотечественников. Все более укрепляется чувство сопричастности к судьбе Родины, уверенности в завтрашнем дне.
На встрече ветеран журналистики К.Эгамбердиев, руководитель фермерского хозяйства "Шухрат Бобоёров" Шахрисабзского района Ш.Бобоёров, спортивный тренер общеобразовательной школы №46 города Карши Ш.Ахадов и другие отметили, что в годы независимости осуществлена широкомасштабная работа по обновлению и модернизации нашей страны. Подчеркнули, что процесс подготовки выборов Президента осуществляется в полном соответствии с требованиями национального законодательства, международных стандартов и принципов демократии. Призвали избирателей принять активное участие в предстоящих 29 марта выборах Президента Республики Узбекистан.