Ҳотамжон Кетмоновнинг Тошкент вилояти сайловчилари билан учрашуви
Ўзбекистон Халқ демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ҳотамжон Кетмонов 18 февраль куни Тошкент вилояти сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 10-Тошкент вилояти округ сайлов комиссиясининг раиси Н.Абдуллаев очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили С.Аъзамов йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Ҳотамжон Кетмонов ўз сайловолди дастури бўйича нутқ сўзлади.
Дастурда бандлик соҳасидаги сиёсатни янада такомиллаштиришнинг устувор йўналиши сифатида муносиб иш ҳақи тўланадиган барқарор иш ўринларини тақдим этаётган корхоналарда меҳнатга лаёқатли аҳоли бандлигини таъминлаш бўйича саъй-ҳаракатларни фаоллаштириш лозимлиги, шунингдек, истиқболли ишлаб чиқаришларни ривожлантириш бўйича инвестиция дастурларини ишлаб чиқишда уларнинг ўрта махсус, касб-ҳунар ва олий маълумотли мутахассисларни тайёрлаш дастурлари ҳамда ҳудудий бандлик дастурларига ўзаро боғлиқ бўлган комплекc ёндашувини таъминлаш зарурлиги ўз ифодасини топган.
Зангиота тумани "Назарбек" қишлоқ врачлик пункти мудири М.Ворисова, Тошкент давлат аграр университети проректори А.Абдувосиқов, Халқ демократик партияси Бекобод шаҳар кенгаши раиси У.Абдуназаров ва бошқалар сайловчиларни бўлажак сайловда фаол иштирок этишга чақириб, номзоднинг дастурида қайд этилган устувор йўналишларни амалга ошириш мамлакатни ижтимоий ривожлантириш, халқ фаровонлигини изчил юксалтириш, демократик ўзгаришларни янада чуқурлаштиришга хизмат қилишини таъкидлади.

Встреча Хотамжона Кетмонова с избирателями Ташкентской области
Кандидат в Президенты Республики Узбекистан от Народно-демократической партии Узбекистана Хотамжон Кетмонов 18 февраля встретился с избирателями Ташкентской области.
Открыл встречу председатель 10-й Ташкентской областной окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан Н.Абдуллаев. Доверенное лицо кандидата в Президенты С.Агзамов ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
На мероприятии кандидат в Президенты Республики Узбекистан Хотамжон Кетмонов выступил с речью о своей предвыборной программе.
В программе предусмотрено, что приоритетным направлением дальнейшего совершенствования политики в сфере занятости должно стать обеспечение эффективного трудоустройства незанятого трудоспособного населения на предприятиях, предоставляющих стабильные рабочие места с достойным уровнем оплаты труда, а также при разработке инвестиционных программ развития перспективных производств необходимо обеспечить комплексный подход, в увязке с программами подготовки востребованных в соответствующих отраслях специалистов со средним профессиональным и высшим образованием и территориальными программами занятости и создания рабочих мест.
Заведующая сельским врачебным пунктом "Назарбек" Зангиатинского района М.Ворисова, проректор Ташкентского государственного аграрного университета А.Абдувосиков, председатель Бекабадского городского совета Народно-демократической партии У.Абдуназаров и другие призвали избирателей к активному участию в предстоящих выборах и отметили, что реализация предусмотренных в программе кандидата приоритетных направлений будет способствовать социальному развитию страны, последовательному повышению благосостояния народа, дальнейшему углублению демократических преобразований.