Ўзбекистон "Адолат" социал-демократик партиясидан Ўзбекистон Республикаси Президентлигига номзод Наримон Умаров 18 февраль куни Жиззах вилояти сайловчилари билан учрашди.
Учрашувни Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи 4-Жиззах округ сайлов комиссиясининг раиси А.Сатторов очди. Президентликка номзоднинг ишончли вакили Р.Тўйчиев йиғилганларни номзоднинг таржимаи ҳоли билан таништирди.
Номзоднинг дастурида иқтисодиётнинг истиқболдаги талабларидан келиб чиққан ҳолда, кадрлар тайёрлаш ва қайта тайёрлаш тизимини такомиллаштириш, таълим тизимини янада ривожлантириш, мутахассисларни тайёрлашда меҳнат бозори эҳтиёжидан келиб чиқиш зарурлигига алоҳида эътибор қаратилган. Олий ўқув юртларининг инновацион фаолиятини қўллаб-қувватлаш, уларнинг фан, ишлаб чиқариш ва иқтисодиёт билан ҳамкорлигини мустаҳкамлаш, мамлакат таълим тизимининг мутахассисларни мақсадли тайёрлаш ва қайта тайёрлаш тизимини такомиллаштириш, илм-фан ва таълимга сармоялар, шунингдек, янги технологиялар киритиш масаласи муҳим вазифа экани белгиланган.
Учрашувда "Адолат" СДП Зарбдор тумани кенгаши раиси О.Очилов, Мирзачўл тумани кўп тармоқли марказий поликлиникаси бўлим мудири Х.Абдураимов, Абдулла Қодирий номидаги Жиззах давлат педагогика институти қошидаги "Сайилжой" академик лицейи ўқитувчиси Д.Ҳакимова ва бошқалар Президентликка номзоднинг сайловолди дастури ва унда белгиланган устувор вазифалар хусусида ўз фикр-мулоҳазаларини билдириб, Президент сайлови кўппартиявийлик ҳамда муқобиллик асосида, демократик тамойилларга мос тарзда ўтаётганини таъкидлади.

Встреча Наримона Умарова с избирателями Джизакской области
18 февраля состоялась встреча кандидата в Президенты Республики Узбекистан от Социал-демократической партии Узбекистана "Адолат" Наримона Умарова с избирателями Джизакской области.
Открыл встречу председатель 4-й Джизакской окружной избирательной комиссии по выборам Президента Республики Узбекистан А.Саттаров. Доверенное лицо кандидата в Президенты Р.Туйчиев ознакомил собравшихся с биографией кандидата.
С речью о своей предвыборной программе выступил кандидат в Президенты Республики Узбекистан Наримон Умаров.
В программе кандидата исходя из требований экономики на перспективу особое внимание уделяется тому, что необходимо совершенствовать систему подготовки и переподготовки кадров, еще более развивать образовательную систему, учитывать потребности рынка труда при подготовке специалистов. В качестве важной задачи предусмотрены поддержка инновационной деятельности высших учебных заведений, укрепление их сотрудничества с наукой, производством и экономикой, совершенствование системы целевой подготовки и переподготовки специалистов образовательной системы страны, внесение инвестиций, а также внедрение новых технологий в науку и образование.
На встрече председатель Зарбдарского районного совета СДП "Адолат" О.Очилов, заведующий отделением Мирзачульской районной многопрофильной центральной поликлиники Х.Абдураимов, преподаватель академического лицея "Сайилжой" при Джизакском государственном педагогическом институте имени Абдуллы Кадыри Д.Хакимова и другие, высказав свои мнения о предвыборной программе кандидата в Президенты и намеченных в ней приоритетных задачах, подчеркнули, что выборы Президента проходят на основе многопартийности и альтернативности, в соответствии с принципами демократии.