27 январь куни Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлисида Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати раисининг биринчи ўринбосари С.Сафоевнинг Венгриянинг Ўзбекистон Республикасидаги Фавқулодда ва мухтор элчиси П.Санто билан учрашуви бўлиб ўтди.
Учрашувда барча соҳалардаги ўзаро ҳамкорлик муносабатларини самарали амалга ошириш, жумладан, парламентлараро алоқаларни ривожлантириш масалалари таъкидланди.
Шунингдек, томонлар ўзларини қизиқтирган халқаро ва минтақавий муаммолар, баъзи долзарб масалалар юзасидан ҳам фикр алмашдилар.

Встреча с послом Венгрии
27 января в Сенате Олий Мажлиса Республики Узбекистан состоялась встреча первого заместителя Председателя Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан С.Сафоева с Чрезвычайным и полномочным послом Венгрии в Республике Узбекистан П.Санто.
В ходе состоявшейся беседы отмечалось эффективная реализация имеющегося значительного потенциала развития двусторонних отношений во всех сферах взаимодействия, в том числе межпарламентских связей между двумя странами.
На встрече стороны также обменялись мнениями по некоторым актуальным вопросам международной и региональной политики, представляющим взаимный интерес.