Жиззах вилоятида бўшаб қолган ўринга Олий Мажлис Сенати аъзоси сайлови бўлиб ўтди
Шу йилнинг 27 январь куни Жиззах вилояти мусиқа драма театри биносида Халқ депутатлари Жиззах вилояти давлат ҳокимияти вакиллик органлари депутатларининг бўшаб қолган ўринга Олий Мажлис Сенати аъзоси сайлови бўйича қўшма мажлиси бўлиб ўтди.
Тадбирни Марказий сайлов комиссияси раиси Мирзо Улуғбек Абдусаломов очди.
Яширин овоз бериш йўли билан ўтказилган сайлов натижаларига кўра, Жиззах вилояти ҳокими, Халқ депутатлари Жиззах вилояти Кенгаши раиси Улуғбек Узаков Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Сенати аъзоси этиб сайланди.
Қўшма мажлисда вилоят давлат ҳокимияти вакиллик органлари депутатлари, Марказий сайлов комиссияси аъзолари ҳамда оммавий ахборот воситалари вакиллари иштирок этди.

В Джизакской области состоялись выборы члена Сената Олий Мажлиса вместо выбывшего
27 января сего года в Джизакском областном музыкальном драматическом театре состоялось совместное заседание депутатов представительных органов государственной власти Джизакской области по выборам члена Сената Олий Мажлиса вместо выбывшего.
Мероприятие открыл председатель Центральной избирательной комиссии Мирза-Улугбек Абдусаломов.
По результатам выборов, проведенных путем тайного голосования, хоким Джизакской области, председатель Джизакского областного Кенгаша народных депутатов Улугбек Узаков избран членом Сената Олий Мажлиса Республики Узбекистан.
В совместном заседании приняли участие депутаты представительных органов государственной власти области, члены Центризбиркома и представители средств массовой информации.