Бугунгидан-да бахтли ҳаёт учун овоз бердим
Тошкент вилояти Янгийўл туманидаги 64-умумтаълим мактаби биносида жойлашган 839-сайлов участкаси эрта тонгдан Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловида муносиб номзодга овоз бериш истагида келган сайловчилар билан гувжум.
Сайлов участкасида 2 минг 18 нафар сайловчи рўйхатга олинган. Уларнинг 50 нафари сайловда биринчи марта овоз беради. Овоз беришни миллий одатимизга кўра оқсоқоллар бошлади.
–Эрталабдан болаларим, набираларим ҳамроҳлигида сайлов участкасига келар эканман, ўзимни хонадонида катта тантана бўлаётган одамдай хушчақчақ, бардам ҳис қилдим, – дейди 78 ёшли меҳнат фахрийси Орифжон бобо Йўлдошев. – Қаранг, бу гал таклифнома ҳам бошқача, жозибали. Мана шу далилнинг ўзи Президент сайловига қандай катта тайёргарлик кўрилганини кўрсатиб турибди. Мазкур сайловнинг мамлакатимиз келажаги, эртанги кунимизнинг қандай бўлишини белгилашда муҳим ижтимоий-сиёсий жараён эканини тасаввур қилишнинг ўзи кишига катта масъулият юклайди. Ватан равнақи, фарзандларимизнинг бугунгидан-да фаровон яшаши учун муносиб номзодга овоз бераётганимда қанчалар ҳаяжонга тушганимни тасаввур ҳам қила олмайсиз.

Отдал свой голос за процветание страны
Расположенный в здании общеобразовательной школы №64 Янгиюльского района Ташкентской области 839-й избирательный участок с раннего утра полон избирателями, пришедшими сюда отдать свой голос за самого достойного кандидата.
На избирательном участке зарегистрированы 2018 избирателей. 50 из них впервые принимают участие в голосовании. По традиции, голосование начали представители старшего поколения.
–Ранним утром вместе с детьми и внуками пришел на избирательный участок, настроение такое, будто сегодня - большой праздник, - говорит 78-летний ветеран труда Орифжон-бобо Юлдошев. – Смотрите, и приглашение на выборы другое, очень красивое. Это тоже указывает на высокий уровень подготовки к выборам Президента. Глубокое осознание того, что эти выборы являются важным общественно-политическим процессом и определяют завтрашний день страны, возлагает большую ответственность на человека. И вы не можете представить, как я волновался, когда голосовал за достойного кандидата во имя процветания нашей Родины, будущего счастья детей.