Ҳелсинки шаҳридаги учрашувлар
2016 йилнинг 25-26 октябрь кунлари Ўзбекитон-Финландия вазирликлараро маслаҳатлашувларининг навбатдаги раундида иштирок этиш учун Ҳелсинки шаҳрига ташриф буюрган Ўзбекистон Республикаси делегацияси Финландия Эдускунтасининг (Парламенти) Марказий Осиё мамлакатлари парламанетлари билан Дўстлик гуруҳи раиси ўринбосари Эеро Ҳейналуома, қароргоҳи Ҳелсинки шаҳрида жойлашган Финландиянинг Ўзбекистондаги Элчиси Никлас Линдквист билан учрашув ва музокаралар ўтказди.
Учрашувларда Ўзбекистон-Финландия ҳамкорлигини мустаҳкамлаш ва ривожлантиришнинг амалий масалалари муҳокама қилинди.
Ўзбекистон делегацияси Финландия сайёҳлик агентликлари ассоциацияси (АФТА) фаолияти билан танишди ҳамда етакчи тур-операторлар раҳбарларига ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини сўзлаб берди.

Meetings in Helsinki
On 25-26 October, 2016 the delegation of the Republic of Uzbekistan, arrived in Helsinki to participate in the next round of the Uzbek-Finnish inter-ministerial consultations, held meetings and talks with the Deputy Chairman of the Friendship Group Eduskunta (Parliament) of Finland with the Central Asian countrys’ parliaments Eero Heinäluoma, the Ambassador to Uzbekistan with the residence in Helsinki Niklas Lindqvist.
During the meetings the sides discussed practical issues of strengthening and development of the Uzbek-Finnish cooperation.
The Uzbek delegation also acquainted with the activities of the Association of Finnish Travel Agents (AFTA) and presented to heads of leading tour operators promising areas of cooperation.