Ҳелсинки шаҳридаги учрашувлар
2016 йилнинг 25-26 октябрь кунлари Ўзбекитон-Финландия вазирликлараро маслаҳатлашувларининг навбатдаги раундида иштирок этиш учун Ҳелсинки шаҳрига ташриф буюрган Ўзбекистон Республикаси делегацияси Финландия Эдускунтасининг (Парламенти) Марказий Осиё мамлакатлари парламанетлари билан Дўстлик гуруҳи раиси ўринбосари Эеро Ҳейналуома, қароргоҳи Ҳелсинки шаҳрида жойлашган Финландиянинг Ўзбекистондаги Элчиси Никлас Линдквист билан учрашув ва музокаралар ўтказди.
Учрашувларда Ўзбекистон-Финландия ҳамкорлигини мустаҳкамлаш ва ривожлантиришнинг амалий масалалари муҳокама қилинди.
Ўзбекистон делегацияси Финландия сайёҳлик агентликлари ассоциацияси (АФТА) фаолияти билан танишди ҳамда етакчи тур-операторлар раҳбарларига ҳамкорликнинг истиқболли йўналишларини сўзлаб берди.

Встречи в г.Хельсинки
25-26 октября 2016 года делегация Республики Узбекистан, прибывшая в г.Хельсинки для участия в очередном раунде узбекско-финских межмидовских консультаций, провела встречи и переговоры с заместителем председателя Группы дружбы Эдускунты (парламента) Финляндии с парламентами стран Центральной Азии Ээро Хейнялуомой, Послом в Узбекистане с резиденцией в г.Хельсинки Никласом Линдквистом.
Обсуждены практические вопросы укрепления и развития узбекско-финского взаимодействия.
Узбекская делегация также ознакомилась с деятельностью Ассоциации финских туристических агентств (AFTA) и представила руководителям ведущих тур-операторов перспективные направления сотрудничества.