Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар идоралари ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ ходимларни мукофотлаш тўғрисида
2016-10-24 | Ҳужжатлар
Мамлакатимизда жамоат хавфсизлиги, тинчлик ва барқарорликни таъминлаш борасидаги кўп йиллик фидокорона меҳнати, хизмат бурчини бажариш ва миллий манфаатларимизни ҳимоя қилишда мардлик ва жасорат кўрсатгани ҳамда ёш авлодни она-Ватанга садоқат руҳида тарбиялашга қўшган муносиб ҳиссаси учун қуйидагилар мукофотлансин:
Тажибаев Валерий Викторович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отрядлари фаолиятини мувофиқлаштириш бўлими бошлиғи
Ражапов Бахтиёр Рузметбоевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Жиноят қидирув ва терроризмга қарши курашиш бош бошқармаси бошқарма бошлиғининг ўринбосари
Яхшиликов Лочинбек Яхшиликович - Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув ва терроризмга қарши курашиш бошқармаси бўлим бошлиғи
Азизов Руслан Минилевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Тошкент олий ҳарбий-техника билим юрти кафедра бошлиғи
Диров Александр Юрьевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Академияси кафедра катта ўқитувчиси
Курбанбаева Умида Турсинбаевна - Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги жиноят қидирув ва терроризмга қарши курашиш бошқармаси бўлим бошлиғининг ўринбосари
Нуритдинов Жамолиддин Пахритдинович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Жазони ижро этиш бош бошқармаси республика шифохонаси бошлиғи
Абдурашидов Шахзод Абдурашид ўғли - Тошкент вилояти Бўстонлиқ тумани ички ишлар бўлими жиноят қидирув ва уюшган жиноятчиликка қарши курашиш бўлинмаси катта тезкор вакили
Ахмедов Бекзод Бухорович - Қашқадарё вилояти Шаҳрисабз тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Дустмуродов Фахриддин Пардаевич - Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармаси ёнғин хавфсизлиги бошқармаси ҳарбийлаштирилган ёнғин хавфсизлиги қисми бўлинма командири
Жўраев Акмалжон Хайдаралиевич - Андижон вилояти Олтинкўл тумани ички ишлар бўлими канцелярияси катта иш юритувчиси
Олимбеков Фарход Суюнбаевич - Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди катта мутахассиси
Нажимов Одил Зайнудинович - Навоий вилояти Ички ишлар бошқармаси ёнғин хавфсизлиги бошқармаси ҳарбийлаштирилган ёнғин хавфсизлиги қисми бўлинма командири
Турсунов Муроджон Ғайратович - Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди гуруҳ командири
Дадабоев Илхомжон Абдуқаххорович - Андижон шаҳар Ички ишлар бошқармаси ҳарбийлаштирилган ёнғин хавфсизлиги қисми катта ёнғин ўчирувчиси
Жумаев Ўктамжон Бешимович - Бухоро шаҳар ички ишлар бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари
Қурбонбоев Шухрат Сафарбоевич - Хоразм вилояти Ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув ва терроризмга қарши курашиш бошқармаси бўлим бошлиғининг ўринбосари
Мустафаев Суннатулло Зоирович - Навоий вилояти Ички ишлар бошқармаси алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди катта мутахассиси
Палуаниязов Бахтияр Уразалиевич - Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги алоҳида вазифаларни бажарувчи сафарбар отряди катта мутахассиси
Хурматов Тахир Адашович - Сурхондарё вилояти Ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув ва терроризмга қарши курашиш бошқармаси етакчи мутахассиси
Юсупов Махмуджон Муталимович - Тошкент шаҳар Юнусобод тумани ички ишлар бошқармаси жиноят қидирув ва уюшган жиноятчиликка қарши курашиш бўлими катта тезкор вакили
Абдухаликов Абдураззак Абдумуталипович - Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси ёнғин хавфсизлиги бошқармаси бошлиғи
Матякубов Хурмат Бекберганович - Хоразм вилояти Янгибозор тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Махкамов Фуркат Исраилович - Тошкент вилояти Оққўрғон тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Мирзагитов Миркамол Мирахмадович - Ўзбекистон Республикаси Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлиги Давлат фельдъегерлик хизмати катта инспектори
Мурадов Миркомил Мурсалович - Қашқадарё вилояти Қарши шаҳар ички ишлар бошқармаси профилактика катта инспектори
Мустафаев Тимур Муйдинжонович - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Тергов бош бошқармаси бўлим бошлиғининг ўринбосари
Наркулов Рустам Янгибаевич - Сурхондарё вилояти Термиз тумани ички ишлар бўлими катта эксперти
Норқобилов Беҳзод Улашевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Қоровул қўшинлари бош бошқармаси ҳарбий қисм командирининг ўринбосари
Рахманкулов Улуғбек Каримкулович - Сирдарё вилояти Боёвут тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Сартаева Шохиста Яхшибековна - Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармаси шахсий таркиб билан ишлаш хизмати бошлиғининг ёрдамчиси
Турғунов Аброржон Анварович - Фарғона вилояти Ички ишлар бошқармаси тергов бошқармаси бўлинма бошлиғи
Юлдашов Абдумажид Мардиевич - Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси бошлиғининг ўринбосари
Абдураимов Ойбек Тошбоевич - Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги махсус отряди катта мутахассис-кинологи
Аслонов Тўлқин Олимович - Қашқадарё вилояти Ички ишлар бошқармаси ёнғин хавфсизлиги бошқармаси бўлим бошлиғи
Баротов Тулкин Тухтаевич - Бухоро вилояти Ғиждувон тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Махамедов Азим Суннатович - Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси патруль-пост хизмати бригадаси бўлинма командири
Мирзаев Фарходжон Одилжонович - Наманган вилояти Учқўрғон тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Нажмиддинов Низомидин Садирдинович - Фарғона вилояти Данғара тумани ички ишлар бўлими профилактика инспектори
Сафаров Сайдулло Каршибоевич - Сурхондарё вилояти Узун тумани ички ишлар бўлими қўриқлаш бўлинмаси бошлиғи
Юсупов Аброр Алимжонович - Транспортдаги Ички ишлар бошқармаси «Андижон» темир йўл бекатидаги тармоқ ички ишлар бўлими жиноят қидирув ва уюшган жиноятчиликка қарши курашиш бўлинмаси катта тезкор вакили

2016-10-24 | Документы
За многолетний самоотверженный труд в обеспечении общественной безопасности, мира и стабильности в стране, проявленные мужество и отвагу при исполнении служебного долга и защите национальных интересов, а также за достойный вклад в воспитание молодого поколения в духе преданности Родине наградить:
Тажибаева Валерия Викторовича - начальника отдела по координации деятельности мобильных отрядов особого назначения Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Ражапова Бахтиёра Рузметбоевича - заместителя начальника управления Главного управления уголовного розыска и борьбы с терроризмом Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Яхшиликова Лочинбека Яхшиликовича - начальника отдела управления уголовного розыска и борьбы с терроризмом Управления внутренних дел Самаркандской области
Азизова Руслана Минилевича - начальника кафедры Ташкентского высшего военно-технического училища Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Дырова Александра Юрьевича - старшего преподавателя кафедры Академии Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Курбанбаеву Умиду Турсинбаевну - заместителя начальника отдела управления уголовного розыска и борьбы с терроризмом Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Нуритдинова Жамолиддина Пахритдиновича - начальника республиканской больницы Главного управления исполнения наказаний Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Абдурашидова Шахзода Абдурашид угли - старшего оперуполномоченного отделения уголовного розыска и борьбы с организованной преступностью отдела внутренних дел Бостанлыкского района Ташкентской области
Ахмедова Бекзода Бухоровича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Шахрисабзского района Кашкадарьинской области
Дустмуродова Фахриддина Пардаевича - командира отделения военизированной части пожарной безопасности управления пожарной безопасности Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Жураева Акмалжона Хайдаралиевича - старшего делопроизводителя канцелярии отдела внутренних дел Алтынкульского района Андижанской области
Олимбекова Фархода Суюнбаевича - старшего специалиста мобильного отряда особого назначения Главного управления внутренних дел города Ташкента
Нажимова Одила Зайнудиновича - командира отделения военизированной части пожарной безопасности управления пожарной безопасности Управления внутренних дел Навоийской области
Турсунова Муроджона Гайратовича - командира группы мобильного отряда особого назначения Управления внутренних дел Ферганской области
Дадабоева Илхомжона Абдукаххоровича - старшего пожарного военизированной части пожарной безопасности управления внутренних дел города Андижана
Жумаева Уктамжона Бешимовича - первого заместителя начальника управления внутренних дел города Бухары
Курбонбоева Шухрата Сафарбоевича - заместителя начальника отдела управления уголовного розыска и борьбы с терроризмом Управления внутренних дел Хорезмской области
Мустафаева Суннатулло Зоировича - старшего специалиста мобильного отряда особого назначения Управления внутренних дел Навоийской области
Палуаниязова Бахтияра Уразалиевича - старшего специалиста мобильного отряда особого назначения Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Хурматова Тахира Адашовича - ведущего специалиста управления уголовного розыска и борьбы с терроризмом Управления внутренних дел Сурхандарьинской области
Юсупова Махмуджона Муталимовича - старшего оперуполномоченного отдела уголовного розыска и борьбы с организованной преступностью управления внутренних дел Юнусабадского района города Ташкента
Абдухаликова Абдураззака Абдумуталиповича - начальника управления пожарной безопасности Управления внутренних дел Наманганской области
Матякубова Хурмата Бекбергановича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Янгибазарского района Хорезмской области
Махкамова Фурката Исраиловича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Аккурганского района Ташкентской области
Мирзагитова Миркамола Мирахмадовича - старшего инспектора Государственной фельдъегерской службы Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан
Мурадова Миркомила Мурсаловича - старшего инспектора профилактики управления внутренних дел города Карши Кашкадарьинской области
Мустафаева Тимура Муйдинжоновича - заместителя начальника отдела Главного следственного управления Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Наркулова Рустама Янгибаевича - старшего эксперта отдела внутренних дел Термезского района Сурхандарьинской области
Норкобилова Бехзода Улашевича - заместителя командира войсковой части Главного управления Караульных войск Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Рахманкулова Улугбека Каримкуловича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Баяутского района Сырдарьинской области
Сартаеву Шохисту Яхшибековну - помощника начальника службы по работе с личным составом Управления внутренних дел Джизакской области
Тургунова Аброржона Анваровича - начальника отделения следственного управления Управления внутренних дел Ферганской области
Юлдашова Абдумажида Мардиевича - заместителя начальника управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Самаркандской области
Абдураимова Ойбека Тошбоевича - старшего специалиста-кинолога специального отряда Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Аслонова Тулкина Олимовича - начальника отдела управления пожарной безопасности Управления внутренних дел Кашкадарьинской области
Баротова Тулкина Тухтаевича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Гиждуванского района Бухарской области
Махамедова Азима Суннатовича - командира отделения бригады патрульно-постовой службы Главного управления внутренних дел города Ташкента
Мирзаева Фарходжона Одилжоновича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Учкурганского района Наманганской области
Нажмиддинова Низомидина Садирдиновича - инспектора профилактики отдела внутренних дел Дангаринского района Ферганской области
Сафарова Сайдулло Каршибоевича - начальника отделения охраны отдела внутренних дел Узунского района Сурхандарьинской области
Юсупова Аброра Алимжоновича - старшего оперуполномоченного отделения уголовного розыска и борьбы с организованной преступностью линейного отдела внутренних дел на железнодорожной станции «Андижан» Управления внутренних дел на транспорте