Ўзбекистон-Қирғизистон давлат чегарасининг айрим участкаларидаги дала текширувларига доир
Тасдиқланган жадвалга мувофиқ 2016 йилнинг 5-14 октябрь кунлари Андижон ва Фарғона шаҳарларида Ўзбекистон Республикаси ва Қирғизистон Республикаси Ўзбекистон-Қирғизистон Давлат чегарасини делимитация ва демаркация қилиш масалалари бўйича Ҳукумат делегацияларининг ишчи гуруҳлари учрашувлари бўлиб ўтди.
Учрашувлар давомида Ўзбекистон Республикасининг Наманган, Андижон ва Фарғона вилоятлари билан Қирғизистон Республикасининг Жалол-Обод, Ўш ва Баткен вилоятлари туташган ҳудудларда Давлат чегараларидаги 55 та участкада қўшма дала текширувлари ўтказилди.
Музокаралар якунларига кўра томонлар Протокол имзоладилар.
Учрашувлар дўстона шароитда, турли даражалардаги сўнгги Ўзбекистон-Қирғизистон мулоқотлари каби руҳда ўтди.

О полевых обследованиях на отдельных участках узбекско-кыргызской Государственной границы
В соответствии с утвержденным графиком 5-14 октября 2016 года в г.Андижане и г.Фергане состоялись встречи рабочих групп Правительственных делегаций Республики Узбекистан и Кыргызской Республики по вопросам делимитации и демаркации узбекско-кыргызской Государственной границы.
В ходе встреч проведено совместное полевое обследование 55 участков линии Государственной границы в пределах Наманганской, Андижанской и Ферганской областей Республики Узбекистан по смежеству с Джалал-Абадской, Ошской и Баткенской областями Кыргызской Республики.
По итогам переговоров сторонами подписан Протокол.
Встречи прошли в дружеской обстановке, в духе последних узбекско-кыргызских контактов на различных уровнях.