ЮНИСЕФ Ваколатхонаси раҳбари билан учрашув
2016 йилнинг 12 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов БМТ Болалар жамғармасининг (ЮНИСЕФ) мамлакатимиздаги Ваколатхонасининг янги раҳбари Саша Грауманни қабул қилди.
C.Грауманн ўзининг Ўзбекистонга тайинланиши тўғрисидаги ЮНИСЕФ Ижрочи директори Энтони Лейкнинг хатини Вазирга топширди.
Учрашувда Ўзбекистон ва ЮНИСЕФ ўртасидаги ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва уни янада ривожлантиришнинг истиқболли йўналишлари кўриб чиқилди.
Суҳбат чоғида 15 апрелда имзоланган 2016-2020 йилларда ЮНИСЕФнинг Мамлакатимизга оид ҳамкорлик дастурининг муваффақиятли амалга оширилишидан томонлар манфаатдор эканлиги билдирилди.

Встреча с главой Представительства ЮНИСЕФ
12 октября 2016 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял нового главу Представительства Детского фонда ООН (ЮНИСЕФ) в нашей стране Сашу Граумана.
С.Грауман вручил Министру письмо Исполнительного директора ЮНИСЕФ Энтони Лейка о назначении в Узбекистан.
В ходе состоявшейся беседы рассмотрены текущее состояние и приоритетные направления дальнейшего развития взаимодействия между Узбекистаном и ЮНИСЕФ.
Собеседники отметили взаимную заинтересованность в успешной реализации подписанной 15 апреля Страновой программы сотрудничества на 2016–2020 годы.