2016 йилнинг 4 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация Брюссель шаҳрида “Марказий Осиё – Европа Иттифоқи” шаклидаги минтақалараро учрашувда иштирок этди.
Қирғизистон, Қозоғистон, Тожикистон, Туркманистон, Ўзбекистон ва Евроиттифоқнинг ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари томонидан иқтисодий ривожланишнинг турли жабҳаларига урғу берган ҳолда ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва истиқболлари муҳокама қилинди.
Ялпи мажлис доирасида ҳамда бошқа шаклларда минтақавий ва халқаро муаммолар, хавфсизлик ва экстремизмга қарши кураш масалалари юзасидан фикр алмашилди.

Ministerial meeting in Brussels
On October 4, 2016, the delegation of the Republic of Uzbekistan headed by the Minister of Foreign Affairs Abdulaziz Kamilov took part in the inter-regional meeting in the format “Central Asia – the European Union” in Brussels.
The heads of foreign offices of Kazakhstan, Kyrgyzstan, Tajikistan, Turkmenistan, Uzbekistan and the European Union discussed the state and prospects of cooperation with a focus on various aspects of economic development.
In the plenary session, and other formats, the sides exchanged views on regional and international problems, issues of security and combating extremism.