2016 йилнинг 4 октябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация Брюссель шаҳрида “Марказий Осиё – Европа Иттифоқи” шаклидаги минтақалараро учрашувда иштирок этди.
Қирғизистон, Қозоғистон, Тожикистон, Туркманистон, Ўзбекистон ва Евроиттифоқнинг ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари томонидан иқтисодий ривожланишнинг турли жабҳаларига урғу берган ҳолда ҳамкорликнинг ҳозирги ҳолати ва истиқболлари муҳокама қилинди.
Ялпи мажлис доирасида ҳамда бошқа шаклларда минтақавий ва халқаро муаммолар, хавфсизлик ва экстремизмга қарши кураш масалалари юзасидан фикр алмашилди.

Министерская встрече в Брюсселе
Делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым 4 октября 2016 года приняла участие в межрегиональной встрече в формате «Центральная Азия – Европейский союз» в г.Брюсселе.
Руководители внешнеполитических ведомств Казахстана, Кыргызстана, Таджикистана, Туркменистана, Узбекистана и Евросоюза обсудили состояние и перспективы сотрудничества с акцентом на различные аспекты экономического развития.
В рамках пленарного заседания и других форматах состоялся обмен мнениями по региональной и международной проблематике, вопросам безопасности и противодействия экстремизму.