2016 йилнинг 28 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Франция Республикасининг янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Виолен Биет де Вильморни қабул қилди.
Элчи ишонч ёрлиқлари нусхаларини топширди.
Суҳбат чоғида Ўзбекистон ва Франция ўртасида сиёсий, савдо-иқтисодий ва бошқа соҳаларда самарали ҳамкорлик барпо этилганлиги ҳамда турли даража ва йўналишларда мунтазам алоқалар ўрнатилганлиги таъкидланди.
Икки мамлакат ишбилармон доиралари ўртасидаги ҳамкорлик масалалари Ўзбекистон-Франция кун тартибида алоҳида ўрин эгаллайди. Жорий йилнинг 30 июль куни Тошкент шаҳрида бўлиб ўтган Савдо-иқтисодий ҳамкорлик бўйича ҳукуматлараро комиссиянинг 6-мажлисида саноат, транспорт ва фармакология соҳаларида ўзаро манфаатли муносабатларни ривожлантиришга йўналтирилган қатор икки томонлама ҳужжатлар имзоланди.
Мулоқот давомида Франция Элчихонасининг янги раҳбари Ўзбекистонга мамлакатларимиз ўртасидаги серқирра алоқаларни янада ривожлантиришга ўзининг муносиб ҳиссасини қўшиш мақсадида келганлигини таъкидлади.

28 сентября 2016 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Французской Республики Виолен Бийет де Вильмор.
Посол вручила копии верительных грамот.
В ходе беседы отмечалось, что между Узбекистаном и Францией сегодня сложилось плодотворное сотрудничество в политической, торгово-экономической и других сферах. Стороны поддерживают регулярные контакты на различных уровнях и направлениях.
Особое место в узбекско-французской повестке дня занимают вопросы взаимодействия между деловыми кругами двух стран. В рамках плодотворного 6-го заседания Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству 30 июля с.г. в г.Ташкенте подписан ряд двусторонних документов, направленных на развитие взаимовыгодных отношений в сферах промышленности, транспорта и фармакологии.
Новый глава Посольства Франции заверила, что приехала в Узбекистан с намерением внести достойный вклад в дальнейшее укрепление многоплановых связей между нашими странами.