2016 йилнинг 28 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов Чехия Республикасининг янги тайинланган Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Ярослав Сирони қабул қилди.
Элчи ишонч ёрлиқлари нусхаларини топширди.
Суҳбат чоғида қайд этилганидек, давлатлараро алоқаларни чуқурлаштириш истиқболлари ва халқаро масалалар бўйича икки давлатнинг яқин ва ўхшаш қарашлари ва позициялари мамлакатларимиз ўртасидаги ўзаро манфаатли ҳамкорликнинг ишончли асоси ҳисобланади.
Мулоқот давомида Ўзбекистон-Чехия ҳамкорлиги икки томон ўртасида ўрнатилган дўстлик ва конструктив муносабатлар анъаналарига ҳамда 30 дан ортиқ ҳужжатлардан ташкил топган шартномавий-ҳуқуқий асосга таянган ҳолда изчил ривожланаётганлиги таъкидланди.
Учрашувда турли даражалардаги алоқаларни фаоллаштириш масалалари ҳамда икки ва кўп томонлама, жумладан Ўзбекистон-Евроиттифоқ мулоқоти шакллардаги муносабатларни ривожлантириш юзасидан фикр алмашилди.

Встреча с послом Чехии
28 сентября 2016 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял вновь назначенного Чрезвычайного и Полномочного Посла Чешской Республики Ярослава Сиро.
В состоявшейся беседе отмечалось, что близкие и схожие взгляды двух стран на перспективы углубления межгосударственных связей, позиции по международным вопросам являются надежной основой взаимовыгодного сотрудничества между нашими странами.
Как подчеркивалось, сегодня узбекско-чешское взаимодействие поступательно развивается, опираясь на сложившиеся традиции дружеских и конструктивных отношений и созданную договорно-правовую базу из более чем 30 документов.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями по активизации контактов на различных уровнях, развитию отношений в двусторонних и многосторонних форматах, в том числе в рамках диалога Узбекистан-Евросоюз.