ИҲТга аъзо давлатлар ТИВ раҳбарларининг мувофиқлаштирувчи учрашуви
2016 йилнинг 22 сентябрь куни БМТ Бош Ассамблеясининг 71-сессияси ишида иштирок этиш учун Ню-Йорк шаҳрига ташриф буюрган Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация Ислом ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатлар ташқи ишлар вазирларининг Мувофиқлаштирувчи учрашувида иштирок этди.
Ўзбекистон томони ташқи сиёсат идоралари раҳбарларига 2016 йилнинг октябрь ойида Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган ИҲТ Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг 43 сессиясига тайёргарлик кўриш жараёни ҳақида, жумладан муҳокама қилинадиган масалалар ҳамда бўлажак форумнинг дастури ва бошқа амалий жиҳатлари тўғрисида маълумот берди.

Координационная встреча глав МИД стран-членов ОИС
22 сентября 2016 года делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым, прибывшая в г.Нью-Йорк для участия в 71-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН, приняла участие в Координационной встрече министров иностранных дел стран-членов Организации исламского сотрудничества.
Узбекская сторона проинформировала руководителей внешнеполитических ведомств о ходе подготовки к 43-й сессии Совета министров иностранных дел ОИС, которая состоится в октябре 2016 года в г.Ташкенте, в том числе по вопросам, вносимым на обсуждение, программе и другим практическим аспектам предстоящего форума.