ИҲТга аъзо давлатлар ТИВ раҳбарларининг мувофиқлаштирувчи учрашуви
2016 йилнинг 22 сентябрь куни БМТ Бош Ассамблеясининг 71-сессияси ишида иштирок этиш учун Ню-Йорк шаҳрига ташриф буюрган Ўзбекистон Республикаси Ташқи ишлар вазири Абдулазиз Камилов бошчилигидаги делегация Ислом ҳамкорлик ташкилотига аъзо давлатлар ташқи ишлар вазирларининг Мувофиқлаштирувчи учрашувида иштирок этди.
Ўзбекистон томони ташқи сиёсат идоралари раҳбарларига 2016 йилнинг октябрь ойида Тошкент шаҳрида бўлиб ўтадиган ИҲТ Ташқи ишлар вазирлари кенгашининг 43 сессиясига тайёргарлик кўриш жараёни ҳақида, жумладан муҳокама қилинадиган масалалар ҳамда бўлажак форумнинг дастури ва бошқа амалий жиҳатлари тўғрисида маълумот берди.

Coordination meeting of foreign ministers of the OIC member states
On September 22, 2016, the delegation of the Republic of Uzbekistan headed by the Minister of Foreign Affairs Abdulaziz Kamilov, who arrived in New York to participate in the 71st Session of the UN General Assembly, participated in the Coordination Meeting of the Foreign Ministers of the Organization of Islamic Cooperation.
The Uzbek side informed the foreign ministers on the preparations for the 43rd Session of the Council of Foreign Ministers of the OIC, to be held in October 2016 in Tashkent, including on the issues to be discussed, the program and other practical aspects of the forthcoming forum.