Қандолат ва нон маҳсулотлари ишлаб чиқариш йўлга қўйилди
Ватанимиз мустақиллигининг 25 йиллик байрами кенг нишонланаётган шу кунларда Қорақалпоғистон Республикаси Қанликўл туманида “Асел-Лаззат” хусусий корхонаси томонидан қандолат ва нон маҳсулотлари ишлаб чиқариш йўлга қўйилди.
Бу ерга банкдан олинган 90 миллион сўмлик имтиёзли кредит маблағи ҳисобидан замонавий ускуналар келтириб ўрнатилди.
– Тўрт хил нон ва саккиз турдаги қандолат маҳсулотлари тайёрлаб, буюртмачиларга етказиб бермоқдамиз, – дейди корхона раҳбари Собир Бийсенов. – Янги лойиҳанинг амалиётга татбиқ этилиши натижасида ўнга яқин коллеж битирувчиси иш билан таъминланди.
Қорақалпоғистон Республикасини 2016-2018 йилларда ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш дастури асосида 546,5 миллиард сўмлик ва 600 минг долларлик инвестициялар ҳисобига 5 минг 252 лойиҳани амалга ошириш ва шунинг эвазига 27 минг 223 янги иш ўрни яратиш мўлжалланган.

Запущено новое производство
В дни широкого празднования 25-летия независимости нашей Родины частным предприятием "Асел-Лаззат" в Канлыкульском районе Республики Каракалпакстан, предоставляющим услуги населению по общественному питанию, налажено производство кондитерских и хлебобулочных изделий.
За счет полученного в банке льготного кредита в объеме 90 миллионов сумов доставлено и установлено современное оборудование.
- Изготавливаем и доставляем заказчикам 4 вида хлебной и 8 видов кондитерской продукции, - говорит руководитель предприятия Собир Бийсенов. - В результате реализации нового проекта обеспечили работой около 10 выпускников колледжей.
Согласно Программе социально-экономического развития Республики Каракалпакстан на 2016-2018 годы за счет инвестиционных средств в объеме 546,5 миллиарда сумов и 600 тысяч долларов предусмотрена реализация 5252 проектов и создание за счет этого 27223 новых рабочих мест.