Lasselsberger Group Ўзбекистонда учта инвестиция лойиҳасини амалга оширади
Жорий йилнинг 23 июнь куни Ўзбекистон Республикаси инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов «Lasselsberger Group» компанияси бош директори Йозеф Ласселсбергер билан учрашув ўтказди.
Маълумот учун: 1957 йилда ташкил этилган «Lasselsberger Group» қурилиш материаллари, керамика ва минераллар ишлаб чиқаришга ихтисослашган. Бугунги кунда у 26 мамлакатда 30 та ишлаб чиқариш заводига эга. Йиллик айланмаси - 20 миллиард доллар.
Йозеф Ласселсбергер мамлакатимиз билан ҳамкорликни ривожлантиришдан манфаатдор эканини таъкидлади: – «Сўнгги пайтларда биз Ўзбекистон раҳбариятининг хорижий сармоядорларга кўрсатилаётган алоҳида қўллаб-қувватлашини ҳис қилмоқдамиз», – деди у.
Учрашувда Қашқадарё вилоятида микрокалсит ва Самарқанд вилоятида катта форматли керамогранит маҳсулотларини ишлаб чиқариш лойиҳаларини амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди. Томонлар лойиҳа ташаббусларини амалда ҳаётга татбиқ этиш бўйича қўшма ҳаракатлар режасини келишиб олдилар.

Lasselsberger Group реализует в Узбекистане три инвестиционных проекта
23 июня текущего года министр инвестиций, промышленности и торговли Республики Узбекистан Лазиз Кудратов провел встречу с генеральным директором компании Lasselsberger Group Йозефом Ласселсбергером.
Для справки: Lasselsberger Group, созданная в 1957 г., специализируется на выпуске строительных материалов, продукции из керамики и минералов. На сегодняшний день владеет 30 производственными предприятиями в 26 странах мира. Ежегодный оборот – 20 млрд долларов.
Йозеф Ласселсбергер подчеркнул живой интерес к развитию сотрудничества с нашей страной: «В последнее время мы ощущаем особую поддержку руководства Узбекистана, оказываемую зарубежным инвесторам», - отметил он.
В ходе встречи обсуждены вопросы реализации проектов по производству микрокальцита в Кашкадарьинской области и керамогранита большого формата в Самаркандской области. Стороны согласовали план совместных действий по практической имплементации проектных инициатив.