Lasselsberger Group Ўзбекистонда учта инвестиция лойиҳасини амалга оширади
Жорий йилнинг 23 июнь куни Ўзбекистон Республикаси инвестициялар, саноат ва савдо вазири Лазиз Кудратов «Lasselsberger Group» компанияси бош директори Йозеф Ласселсбергер билан учрашув ўтказди.
Маълумот учун: 1957 йилда ташкил этилган «Lasselsberger Group» қурилиш материаллари, керамика ва минераллар ишлаб чиқаришга ихтисослашган. Бугунги кунда у 26 мамлакатда 30 та ишлаб чиқариш заводига эга. Йиллик айланмаси - 20 миллиард доллар.
Йозеф Ласселсбергер мамлакатимиз билан ҳамкорликни ривожлантиришдан манфаатдор эканини таъкидлади: – «Сўнгги пайтларда биз Ўзбекистон раҳбариятининг хорижий сармоядорларга кўрсатилаётган алоҳида қўллаб-қувватлашини ҳис қилмоқдамиз», – деди у.
Учрашувда Қашқадарё вилоятида микрокалсит ва Самарқанд вилоятида катта форматли керамогранит маҳсулотларини ишлаб чиқариш лойиҳаларини амалга ошириш масалалари муҳокама қилинди. Томонлар лойиҳа ташаббусларини амалда ҳаётга татбиқ этиш бўйича қўшма ҳаракатлар режасини келишиб олдилар.

Lasselsberger Group to implement three investment projects in Uzbekistan
On May 24 this year, Laziz Kudratov, Minister of Investment, Industry and Trade of the Republic of Uzbekistan, held a meeting with Josef Lasselsberger, CEO of the Lasselsberger Group.
For reference: Lasselsberger Group, established in 1957, specializes in the production of building materials, ceramics and minerals. To date, it owns 30 manufacturing enterprises in 26 countries around the world. The annual turnover is $20 billion.
Josef Lasselsberger stressed the keen interest in the development of cooperation with our country: "Recently we have felt the special support of the leadership of Uzbekistan provided to foreign investors," he said.
During the meeting, the parties discussed the implementation of projects for the production of microcalcite in the Kashkadarya region and large-format porcelain stoneware in the Samarkand region. The parties agreed on a joint action plan for the practical implementation of project initiatives.