Ташқи ишлар вазирлигида Индонезия ва БАА Элчилари билан учрашув бўлиб ўтди
2023 йил 11 май куни Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири ўринбосари Баҳромжон Аълоев Индонезия Республикаси ҳамда Бирлашган Араб Амирликларининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва Мухтор Элчилари Сунарио Картадината ҳамда Саид ал-Қамзий билан алоҳида учрашувлар ўтказди.
Музокаралар чоғида Ўзбекистоннинг ушбу давлатлар билан савдо-иқтисодий ва инвестициявий алоқалари, шунингдек, маданий-гуманитар алмашинувлар бўйича сиёсий мулоқотни кенгайтириш масалалари муҳокама қилинди.
Икки ва кўп томонлама шаклдаги бўлажак қўшма тадбирлар жадвали ҳамда ташкилий жиҳатлари ҳам кўриб чиқилди.

Deputy Foreign Minister of Uzbekistan met with the Ambassadors of Indonesia and the UAE
On May 11, 2023, separate meetings were held between the Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Bakhromjon Aloev and the Ambassadors Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Indonesia Sunario Kartadinata and the United Arab Emirates Saeed Alqemzi.
During the meetings, parties discussed expanding political dialogue, trade, economic and investment ties, cultural and humanitarian exchanges. They have also reviewed the schedule and organizational aspects of the upcoming joint events in the bilateral and multilateral formats.