Seoul International Travel Fair SITF-2023: Ўзбекистон Сеулдаги халқаро ярмаркада иштирок этмоқда
Жорий йилнинг 4-7 май кунлари Seoul International Travel Fair SITF-2023 халқаро ярмаркаси бўлиб ўтмоқда. Жанубий Кореянинг Сеул шаҳридаги COEX конференция ва кўргазма марказида Ўзбекистон миллий стенди намойиш этилмоқда.
2023 йилда Ўзбекистон стендини Маданият ва туризм вазирлиги, “Milliy PR-markazi” ДУК “Uzbekistan airways” АЖ билан ҳамкорликда намойиш этмоқда, шу билан бирга, ярмаркада Munisbek gold group, Bo‘ston Travel, Grand Sohil туристик компаниялари иштирок этмоқда.
Халқаро ярмарка кунларида делегациямиз аъзолари янги туристик маҳсулотларини намойиш этадилар, шунингдек, жорий йилнинг ноябрь ойида бўлиб ўтадиган TXTY-2023 Тошкент халқаро туризм ярмаркасида иштирокчиларни жалб этиш учун 4 май санасида Сейшел ороллари туризм ташкилоти, Hong Kong туризм ташкилоти ва Nepal туризм ташкилоти вакиллари билан учрашувлар бўлиб ўтди, 5 май санасида эса Комбоджа қироллиги Туризм вазирлиги вакиллари билан музокаралар ташкил этилиши кутилмоқда.
Seoul International Travel Fair SITF-2023 – 38-маротаба ўтказилаётган бўлиб унда 300 дан зиёд компаниялар 500 дан ортиқ стендлар билан иштирок этадилар. 120 мингдан зиёд меҳмонлар ва туризм саноатининг вакиллари ташриф буюрувчи ушбу ярмарка Сеул халқаро туризм ярмаркаси ташкилий қўмитаси томонидан ташкил этилмоқда

Seoul International Travel Fair SITF-2023: Узбекистан принимает участие в международной ярмарке в Сеуле
2023-05-04 | Туризм
С 4 по 7 мая текущего года в Сеуле проходит международная ярмарка путешествий SITF-2023. Национальный стенд Узбекистана выставлен в конференц-центре COEX в Сеуле, Южная Корея.
В 2023 году стенд Узбекистана представлен Министерством культуры и туризма, ГУП “Национальный PR-центр” совместно с АО “Uzbekistan Airways”, при этом в ярмарке принимают участие туристические компании Munisbek Gold Group, Boston Travel, Grand Coast.
В дни международной ярмарки члены нашей делегации представят новые туристические продукты, а также расскажут о возможностях участия на Ташкентской международной туристской ярмарке TМТЯ-2023, которая состоится в ноябре этого года. Сегодня в рамках SITF-2023 прошли встречи и переговоры с представителями туристской организации Сейшельских островов, туристической организации Гонконга и туристической организации Непала, а 5 мая с представителями министерства туризма королевства Комбоджа.
Seoul International Travel Fair SITF-2023 – 38-я международная ярмарка, проходящая в Южной Корее,в которой ежегодно принимают участие более 300 компаний с более чем 500 стендами. Эта ярмарка, которую посещают более 120 тысяч посетителей и представителей индустрии туризма, организована оргкомитетом Сеульской международной туристской ярмарки.