Ўзбекистон Сурияга инсонпарварлик ёрдами юборди
Бугун, 21 февраль куни Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг топшириқларига асосан Сурия Араб Республикасининг зилзиладан жабр кўрган аҳолиси учун инсонпарварлик ёрдами юборилди.
Қарийб 50 тоннага яқин юборилаётган инсонпарварлик ёрдами юки рўйхатига болалар ва катталар учун кийимлар, маиший техника воситалари, чидамли озиқ-овқат консервалари, қуруқ мевалар, ярим тайёр овқатлар, чақалоқлар бўтқаси, одёл ва ёстиқлар, гигиеник воситалар тўплами сингари ҳаётий зарур восита ва маҳсулотлар киритилган.
Инсонпарварлик юки ёрдами кўринишидаги ҳаётий зарур восита ва маҳсулотларни самолёт орқали Ўзбекистондан Сурияга Фавқулодда вазиятлар, Транспорт вазирликларининг масъул ходимлари етказиб беришади.

Uzbekistan sends humanitarian aid to Syria
On February 21, on behalf of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, humanitarian aid was sent to Syria for the population affected by the earthquake.
About 50 tons of humanitarian aid were sent, including clothes for children and adults, household appliances, canned food, dried fruits, semi-finished products, children’s cereals, blankets and pillows, and hygiene kits.
The necessary means and products for life in the form of humanitarian aid will be delivered by plane from Uzbekistan to Syria by responsible officials of the Ministry of Emergency Situations and the Ministry of Transport.