2023 йил 16 январь куни Ўзбекистон Республикаси Президентининг Афғонистон бўйича Махсус вакили Исматулла Иргашев Россия Федерациясининг мамлакатимиздаги Фавқулодда ва Мухтор Элчиси Олег Малгинов билан учрашди.
Суҳбат чоғида минтақавий хавфсизлик масалалари, жумладан, Афғонистондаги воқеалар ривожи, шунингдек, ушбу мамлакатдаги вазиятни ҳал қилиш бўйича биргаликдаги саъй-ҳаракатлар муҳокама қилинди.
Афғонистон масаласига бағишланган турли ташаббус ва платформалар доирасида бўлажак халқаро тадбирлар юзасидан ҳам фикр алмашилди.

2023-01-16 | Политика
16 января 2023 года Специальный представитель Президента Республики Узбекистан по Афганистану Исматулла Иргашев встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Российской Федерации в Узбекистане Олегом Мальгиновым.
В ходе беседы обсуждены вопросы региональной безопасности, в том числе развитие ситуации в Афганистане, а также возможные совместные действия по урегулированию ситуации в этой стране.
Стороны также обменялись мнениями о предстоящих международных мероприятиях в рамках различных инициатив и площадок, посвященных  афганскому вопросу.