IT Park Sabah.lab билан ҳамкорлик Меморандумини имзолади
Учрашув мақсади ҳамкорлик Меморандумини имзолашдан иборат бўлиб, ҳужжатга кўра, томонлар Ўзбекистон ва Озарбайжонда стартап экотизимини ривожлантиришни, шунингдек, стартапларнинг икки республика бозорларида кенгайишига ёрдам беришни режалаштирмоқда.
Меморандум имзоланиши муносабати билан ўтказилган учрашувда IT Park томонидан директор Фарҳод Ибрагимов, IT Park директорининг инновациялар бўйича ўринбосари Жаҳонгир Ражабов, халқаро алоқалар бўйича директор ўринбосари Амалия Эргашева қатнашдилар, “Sabah.lab” томонидан эса – директор Рахим Байрамли, Операцион директори Адил Гасимов ва маркетинг бўйича директор Раҳул ДъМелло қатнашдилар.
Меморандумни имзолаш жараёнида томонлар вакиллари режалаштирилган ҳамкорликнинг муҳимлигини таъкидлаб, ҳамкорлик соҳалари ва потенсиал лойиҳаларни муҳокама қилдилар.
“Sabah.lab” – бу ёш тадбиркорлар ва соҳа мутахассисларининг ноёб ўқув дастурлари ва барқарор экотизимлари орқали иқтисодиётнинг турли соҳаларида дастлабки босқичдаги компанияларни яратиш ва ривожлантиришга қаратилган стартап акселерация маркази.

IT Park подписал Меморандум о сотрудничестве c Sabah.lab
Целью встречи было подписание Меморандума о сотрудничестве. Согласно документу, сторонами планируется развивать стартап-экосистему в Узбекистане и Азербайджане, а также помогать стартапам масштабироваться на рынках двух республик.
На встрече по случаю подписания меморандума, со стороны IT Park приняли участие директор Фарход Ибрагимов, заместитель директора по инновациям IT Park Жахонгир Раджабов, заместитель директора по международным отношениям Амалия Эргашева, а со стороны Sabah.lab — директор Рахим Байрамли, операционный директор Адил Гасимов и директор по маркетингу Рахул Д'Мелло.
В ходе подписания Меморандума, представители сторон отметили важность намеченного сотрудничества, обсудили сферы сотрудничества и потенциальные проекты.
“Sabah.lab” — это центр акселерации стартапов, ориентированный на создание и развитие компаний на ранней стадии в различных секторах экономики с помощью уникальных программ обучения и устойчивой экосистемы молодых предпринимателей и профессионалов отрасли.