Ички ишлар органлари ходимлари куни муносабати билан бир гуруҳ ходимларни мукофотлаш тўғрисида
Мамлакатимиз ички ишлар органларидаги кўп йиллик самарали меҳнати, халқимиз осойишталиги ва жамоат хавфсизлигини таъминлаш, тинчлик ва барқарорликни мустаҳкамлашга қўшган муносиб ҳиссаси, жиноятчиликка қарши курашиш, ҳуқуқбузарликлар профилактикаси самарадорлигини ошириш, фуқароларнинг ҳуқуқ ва эркинликлари, қонуний манфаатларини ҳимоя қилиш йўлидаги ибратли фаолияти, шарафли бурчини бажаришда мардлик ва жасорат намунасини кўрсатгани, ёш авлодни она Ватанга муҳаббат ва садоқат руҳида тарбиялаш борасидаги алоҳида хизматлари учун қуйидагилар мукофотлансин:
Собиров Азизбек Улуғбекович – Қорақалпоғистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги бошқарма бошлиғи
Ахмедова Асия Мустафаевна – Тошкент шаҳар Ички ишлар бош бошқармаси ҳузуридаги тергов бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича терговчиси
Бекмурзаев Азамат Ережепбаевич – Қорақалпоғистон Республикаси Транспортда хавфсизликни таъминлаш бошқармаси Нукус аэропортида хавфсизликни таъминлаш бўлими бошлиғи
Арипов Қурбонали Абдурахимович – Жиззах вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Сидиқов Дилшод Ғайратович – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги ҳузуридаги Жазони ижро этиш департаменти отряд кичик мутахассиси
Собитов Жобирхон Содиқхонович – Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси патруль-пост хизмати батальони сафдор ходими
Саидов Одилбек Кудратович – Сурхондарё вилояти Бойсун тумани ички ишлар бўлими бошлиғининг биринчи ўринбосари
Сиражова Махфуза Эшмурзаевна – Тошкент вилояти Чиноз тумани ички ишлар бўлими хотин-қизлар масалалари бўйича инспектори
Умаров Аслитдин Мухтарович – Тошкент шаҳар Мирзо Улуғбек тумани бўйича Ички ишлар органлари фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси патруль-пост хизмати сафдор ходими
Умедов Мехриддин Хамидович – Навоий вилояти Ички ишлар бошқармаси патруль-пост хизмати батальони сафдор ходими
Хайитбоев Хамидулло Мирабдулло ўғли – Андижон вилояти Избоскан тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Хомидов Юрсунали Шокирович – Фарғона вилояти Фарғона тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Душамов Дилшод Кузибаевич – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Тезкор-қидирув департаменти ўта муҳим ишлар бўйича тезкор вакили
Қаландаров Баходир Сапаевич – Хоразм вилояти Янгиариқ тумани ички ишлар бўлими профилактика катта инспектори
Норматов Тўланбой Абдуназарович – Сирдарё вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори
Талбабаева Наргиза Абдурасуловна – Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги Транспорт ва туризм объектларида хавфсизликни таъминлаш департаменти инспектори
Фаттуллаев Бобир Нематович – Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси эксперт-криминалистика бўлими бошлиғи
Худойқулов Алишер Абдумажидович – Қашқадарё вилояти Қамаши тумани ички ишлар бўлими 2-ички ишлар бўлинмаси бошлиғи
Эгамбердиев Фозил Сафарбоевич – Самарқанд вилояти Ички ишлар бошқармаси ўта муҳим ишлар бўйича тезкор вакили
Юсупов Қаҳрамон Юлдашбоевич – Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси йўл-патруль хизмати инспектори

О награждении группы сотрудников в связи с днем сотрудников органов внутренних дел
За многолетний плодотворный труд в органах внутренних дел страны, достойный вклад в обеспечение спокойствия нашего народа и общественной безопасности, укрепление мира и стабильности, образцовую деятельность по повышению эффективности борьбы с преступностью и профилактики правонарушений, защите прав, свобод и законных интересов граждан, проявленный образец мужества и отваги при исполнении почетного долга, особые заслуги в воспитании молодого поколения в духе любви и преданности Родине наградить:
Собирова Азизбека Улугбековича - начальника управления Министерства внутренних дел Республики Каракалпакстан
Ахмедову Асию Мустафаевну - следователя по особо важным делам следственного управления при Главном управлении внутренних дел города Ташкента
Бекмурзаева Азамата  Ережепбаевича - начальника отдела обеспечения безопасноститв Нукусском аэропорту Управления обеспечения безопасности на транспорте Республики Каракалпакстан
Арипова Курбонали Абдурахимовича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Джизакской области
Сидикова Дилшода Гайратовича - младшего специалиста отряда Департамента по исполнению наказания при Министерстве внутренних дел Республики Узбекистан
Собитова Жобирхона Содикхоновича - рядового сотрудника батальона патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Наманганской области
Саидова Одилбека Кудратовича - первого заместителя начальника отдела внутренних дел Байсунского района Сурхандарьинской  области
Сиражову Махфузу Эшмурзаевну - инспектора по вопросам женщин отдела внутренних дел Чиназского района Ташкентской области
Умарова Аслитдина Мухтаровича - рядового сотрудника патрульно-постовой службы Управления координации деятельности органов внутренних дел по Мирзо-Улугбекскому району города Ташкента
Умедова Мехриддина Хамидовича - рядового сотрудника батальона патрульно-постовой службы Управления внутренних дел Навоийской области
Хайитбоева Хамидулло Мирабдулло угли - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Избасканского района Андижанской области
Хомидова Юрсунали Шокировича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Ферганского района Ферганской области
Душамова Дилшода Кузибаевича - оперуполномоченного по особо важным делам Оперативно-розыскного департамента Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Каландарова Баходира Сапаевича - старшего инспектора профилактики отдела внутренних дел Янгиарыкского района Хорезмской области
Норматова Туланбоя Абдуназаровича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Сырдарьинской области
Талбабаеву Наргизу Абдурасуловну - инспектора Департамента обеспечения безопасности на объектах транспорта и туризма Министерства внутренних дел Республики Узбекистан
Фаттуллаева Бобира Нематовича - начальника экспертно-криминалистического отдела Управления внутренних дел Бухарской области
Худойкулова Алишера Абдумажидовича - начальника отделения внутренних дел № 2 отдела внутренних дел Камашинского района Кашкадарьинской области
Эгамбердиева Фозила Сафарбоевича - оперуполномоченного по особо важным делам Управления внутренних дел Самаркандской области
Юсупова Кахрамона Юлдашбоевича - инспектора дорожно-патрульной службы управления безопасности дорожного движения Управления внутренних дел Наманганской области